Podivná scéna při šampionátu. Skot strčil při zápase do pusy mouchu a spolkl ji

Rudolf Černík Rudolf Černík
7. 5. 2024 14:19
Problémy s hmyzem doprovodily světový šampionát ve snookeru. A zatímco rozhodčí při finálovém duelu zakročil v bílých rukavičkách, hvězda tohoto kulečníkového odvětví Stephen Maguire zvolil podstatně netradičnější řešení.
Stephen Maguire při čtvrtfinále MS ve snookeru
Stephen Maguire při čtvrtfinále MS ve snookeru | Foto: Reuters

Třiačtyřicetiletý Skot se chystal zahrát úder ve čtvrtfinále turnaje proti Davidu Gilbertovi, když si všiml, že se po stole pohybuje moucha.

Maguire přerušil přípravu, rukou ji dvakrát plácl, pak ji ze stolu sebral, strčil do pusy - a snědl. 

Zaražení diváci v legendárním divadle Crucible v Sheffieldu nejprve nevěřícně zírali, pak se začali smát.

"Byla to jen moucha. Spolkl jsem ji, když se nikdo nedíval," mávl rukou Maguire. To se ovšem pletl, jeho nezvyklou svačinu zachytily televizní kamery… 

Ani netradiční doping ovšem nepomohl bývalé světové dvojce a vítězi šesti majorů k postupu, Angličanovi Gilbertovi podlehl 8:13.

Potíže s hmyzem se ovšem dotkly i pondělního finálového souboje, rozhodčí Paul Collier si s ním však poradil mnohem distingovaněji. Zvědavého členovce odstranil ze zeleného plátna v bílých rukavičkách.

Ve finále Angličan Kyren Wilson porazil Velšana Jaka Jonese 18:14, získal poprvé v kariéře titul mistra světa a k nejcennější trofeji získal prémii půl milionu liber (asi 14,59 milionu korun).

Dvaatřicetiletý Wilson, jenž si o titul zahrál už v roce 2020, vystřídal na trůnu Belgičana Lucu Brecella, který slavil premiérové zlato vloni.

Jones se do turnaje dostal až jako kvalifikant a překvapil mimo jiné ve čtvrtfinále vyřazením bývalého šampiona Angličana Judda Trumpa.

V příštím vydání světového žebříčku se Wilson posune na třetí místo. Novou světovou jedničkou bude Mark Allen ze Severního Irska.

O první místo poprvé od dubna 2022 přijde legendární Angličan Ronnie O'Sullivan, sedminásobný mistr světa ztroskotal stejně jako loni ve čtvrtfinále a útok na rekordní osmý titul mu nevyšel.

Podívejte se na sestřih finálového souboje MS ve snookeru | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy