Plíšková bojovala se zakousnutou soupeřkou, nakonec slavila. Raduje se i Bouzková

28. 8. 2024 6:37
Tenistky Karolína Plíšková a Marie Bouzková postoupily na US Open do 2. kola. Neuspěla naopak Linda Nosková, jež podlehla nasazené třicítce Julii Putincevové z Kazachstánu 6:7, 4:6.
Podívejte se na sestřih utkání, v němž Karolína Plíšková zdolala Majar Šarífovou (od času 0:39 po sestřihu duelu Jessica Pegulaová - Shelby Rogersová) | Video: Asociated Press

Plíšková porazila Egypťanku Majar Šarífovou 6:3, 0:6, 7:5. Finalistka turnaje z roku 2016 postoupila letos na grandslamu poprvé do 2. kola, utkání vyhrála za dvě hodiny a 25 minut.

"Byly to docela nervy. První kola na grandslamech jsou vždycky náročná. Myslím, že jsem měla docela dobré momenty, pak jsem měla i pár horších," uznala vítězná Češka.

"Soupeřka byla zakouslá a těžká, nedala mi moc bodů zadarmo, takže co jsem si neuhrála, to jsem neměla. Nehrálo se mi úplně nejlépe. Ale vybojované vítězství se počítá," oddechla si.

Rodačka z Loun sice ztrácela v prvním setu 1:3, poté však získala pět her v řadě a ujala se vedení.

Druhá sada Plíškové nevyšla. Neudržela jediné podání a 89. hráčka světa Šarífová jí nadělila za čtyřicet minut "kanára".

V rozhodujícím třetím setu doháněla Plíšková dvakrát manko brejku. Pokaždé se jí podařilo srovnat a sama rozhodla ve 12. hře. V ní využila při servisu soupeřky první mečbol.

Plíšková porazila Šarífovou i ve druhém vzájemném utkání a navázala na čtyři roky starý triumf z Roland Garros. Také tehdy zvítězila po třech setech. V dnešním zápase nasbírala šest es a 33 vítězných míčů. V další fázi narazí na světovou pětku, Italku Jasmine Paolinovou.

Bouzková si poradila s německou kvalifikantkou Evou Lysovou, kterou zdolala po obratu ve třetím setu 6:2, 1:6, 7:5, do druhého kola US Open potřetí za sebou.

První set získala díky třem brejkům, ve druhé sadě naopak o servis dvakrát přišla. Na začátku třetího setu ztrácela česká tenistka už 0:3, manko dvou brejků postupně smazala a za stavu 6:5 zužitkovala při podání Lysové první mečbol. Příště narazí na nasazenou šestnáctku Ljudmilu Samsonovovou z Ruska.

Devatenáctiletá Nosková nenavázala ve Flushing Meadows na pár dní starý premiérový triumf z turnaje WTA v Monterrey.

Proti Putincevové zahrála 25 vítězných míčů, udělala však 34 nevynucených chyb a zaznamenala nejhorší grandslamový výsledek v sezoně.

První sadu svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy prohrála v tie-breaku 3:7. Ve druhém setu přišla Nosková o první tři servisy a Putincevová získala vedení 4:1.

Čtvrtfinalistka letošního Australian Open Nosková sice ještě snížila a za stavu 4:5 odvrátila tři mečboly, vzápětí ovšem nevyužila brejkbol a Putincevová poté čtvrtou možnost na ukončení zápasu využila.

Tenisový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 75 milionů dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo: Plíšková (ČR) - Šarífová (Eg.) 6:3, 0:6, 7:5, Bouzková (ČR) - Lysová (Něm.) 6:2, 1:6, 7:5, Putincevová (30-Kaz.) - Nosková (ČR) 7:6 (7:3), 6:4, Samsonovová (16-Rus.) - Wang Čchiang (Čína) 6:2, 7:5, Haddadová-Maiaová (22-Braz.) - Avanesjanová (Arm.) 4:6, 6:0, 6:2.

Muži:

Dvouhra - 1. kolo: Cobolli (31-It.) - Duckworth (Austr.) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4, Marozsán (Maď.) - Medjedovič (Srb.) 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Podívejte se na sestřih utkání 1. kola US Open, v němž Kateřina Siniaková podlehla Madison Keysové | Video: Asociated Press