Akce "Všude spolu" dostane handicapované na venkovní zápasy fotbalové Plzně

David Nebor
15. 4. 2017 14:18
Jejich srdce tluče pro klub stejně jako každému jinému fanouškovi. Zápas však nemohou prožívat s takovým nasazením jako ostatní. FC Viktoria Plzeň v rámci nadcházejícího nedělního zápasu připravila charitativní akci "Všude spolu". Ta si klade za cíl umožnit vozíčkářům výjezdy na venkovní zápasy svého oblíbeného klubu.
Handicapovaní fanoušci fotbalové Plzně.
Handicapovaní fanoušci fotbalové Plzně. | Foto: Zdroj: Vozejkfans

Plzeň - Klobása a kelímek piva neodmyslitelně patří k fotbalovému fanouškovství. Spousta litrů piva se jistě prodá i při nedělním fotbalovém zápase v Doosan Areně, kde domácí Viktoria Plzeň přivítá 1. FC Slovácko. Nejen, že si návštěvníci koupí piva zpříjemní sportovní zážitek, ale zároveň tím pomohou. Celkový výtěžek z kelímků prodaných během utkání se využije ve prospěch těch plzeňských fanoušků, kteří jsou kvůli svému handicapu připoutáni na vozík.

Charitativní akci s názvem "Všude spolu" připravil fotbalový klub společně s místním pivovarem. Získanými penězi z prodeje piva hodlají zafinancovat speciálně upravený autobus. Ten poslouží k dopravě vozíčkářů na venkovní zápasy Viktorie, která má momentálně našlápnuto k zisku prvoligového titulu. Klub se tak chce odměnit svým věrným fanouškům, kteří ho i přes svůj handicap podporují přímo na stadionu.

"Nedělní akcí chceme dát našim handicapovaným příznivcům najevo, že jsou jedni z nás, a tedy jim umožnit výjezdy na venkovní utkání," vysvětluje viktoriánský tiskový mluvčí Václav Hanzlík. Vozíčkáři se již výjezdů účastní (jeli s týmem například i do Vídně na zápas Evropské ligy s tamní Austrií), avšak vždy pouze v omezeném počtu. Tento nedostatek by vhodný autobus vyřešil. Podle klubu je velice reálná možnost, že se první výjezd vozíčkářů v novém autobuse uskuteční ještě tuto sezonu.

Na zápas se chystá i mnoho fanoušků, kteří pivo nepijí. To však neznamená, že nemohou přispět. Klub v rámci akce zveřejní číslo účtu, na které lze poslat libovolnou finanční částku. "Všude spolu" chválí i nedělní soupeř Plzně, 1. FC Slovácko. "Je skvělé, že fanoušci mohou skupinu vozíčkářů podpořit a zjednodušit jim tak přepravu na venkovní zápasy. Každá akce, která někomu pomáhá, má určitě smysl," komentuje klub akci.

Vozíčkáři mají na stadionu vlastní prostor

Na domácích utkáních fotbalové Plzně není přítomnost handicapovaných fanoušků ničím neobvyklým. "Doma nás pravidelně podporuje minimálně patnáct vozíčkářů," upřesňuje Hanzlík. Stadion ve Štruncových sadech je proto vybaven speciálním prostorem. Vozíčkáři sledují hru ze zastřešené platformy na úrovni hrací plochy. Tato místa jsou samozřejmě bezbariérově přístupná. Jedním z vozíčkářů podporující Viktorii je Jaroslav Chlouba, který navštěvuje její utkání přibližně osm let. "Na nedělní zápas se těším a děkuji klubu a pivovaru za tuto akci," říká a dodává, že se rád bude účastnit výjezdů na venkovní stadiony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy