Akce "Všude spolu" dostane handicapované na venkovní zápasy fotbalové Plzně

David Nebor
15. 4. 2017 14:18
Jejich srdce tluče pro klub stejně jako každému jinému fanouškovi. Zápas však nemohou prožívat s takovým nasazením jako ostatní. FC Viktoria Plzeň v rámci nadcházejícího nedělního zápasu připravila charitativní akci "Všude spolu". Ta si klade za cíl umožnit vozíčkářům výjezdy na venkovní zápasy svého oblíbeného klubu.
Handicapovaní fanoušci fotbalové Plzně.
Handicapovaní fanoušci fotbalové Plzně. | Foto: Zdroj: Vozejkfans

Plzeň - Klobása a kelímek piva neodmyslitelně patří k fotbalovému fanouškovství. Spousta litrů piva se jistě prodá i při nedělním fotbalovém zápase v Doosan Areně, kde domácí Viktoria Plzeň přivítá 1. FC Slovácko. Nejen, že si návštěvníci koupí piva zpříjemní sportovní zážitek, ale zároveň tím pomohou. Celkový výtěžek z kelímků prodaných během utkání se využije ve prospěch těch plzeňských fanoušků, kteří jsou kvůli svému handicapu připoutáni na vozík.

Charitativní akci s názvem "Všude spolu" připravil fotbalový klub společně s místním pivovarem. Získanými penězi z prodeje piva hodlají zafinancovat speciálně upravený autobus. Ten poslouží k dopravě vozíčkářů na venkovní zápasy Viktorie, která má momentálně našlápnuto k zisku prvoligového titulu. Klub se tak chce odměnit svým věrným fanouškům, kteří ho i přes svůj handicap podporují přímo na stadionu.

"Nedělní akcí chceme dát našim handicapovaným příznivcům najevo, že jsou jedni z nás, a tedy jim umožnit výjezdy na venkovní utkání," vysvětluje viktoriánský tiskový mluvčí Václav Hanzlík. Vozíčkáři se již výjezdů účastní (jeli s týmem například i do Vídně na zápas Evropské ligy s tamní Austrií), avšak vždy pouze v omezeném počtu. Tento nedostatek by vhodný autobus vyřešil. Podle klubu je velice reálná možnost, že se první výjezd vozíčkářů v novém autobuse uskuteční ještě tuto sezonu.

Na zápas se chystá i mnoho fanoušků, kteří pivo nepijí. To však neznamená, že nemohou přispět. Klub v rámci akce zveřejní číslo účtu, na které lze poslat libovolnou finanční částku. "Všude spolu" chválí i nedělní soupeř Plzně, 1. FC Slovácko. "Je skvělé, že fanoušci mohou skupinu vozíčkářů podpořit a zjednodušit jim tak přepravu na venkovní zápasy. Každá akce, která někomu pomáhá, má určitě smysl," komentuje klub akci.

Vozíčkáři mají na stadionu vlastní prostor

Na domácích utkáních fotbalové Plzně není přítomnost handicapovaných fanoušků ničím neobvyklým. "Doma nás pravidelně podporuje minimálně patnáct vozíčkářů," upřesňuje Hanzlík. Stadion ve Štruncových sadech je proto vybaven speciálním prostorem. Vozíčkáři sledují hru ze zastřešené platformy na úrovni hrací plochy. Tato místa jsou samozřejmě bezbariérově přístupná. Jedním z vozíčkářů podporující Viktorii je Jaroslav Chlouba, který navštěvuje její utkání přibližně osm let. "Na nedělní zápas se těším a děkuji klubu a pivovaru za tuto akci," říká a dodává, že se rád bude účastnit výjezdů na venkovní stadiony.

 

Právě se děje

Další zprávy