Štíři o víkendu čtyřikrát zvítězili a v tabulce jsou druzí. Vede pražský ComAp Team

sul
10. 12. 2019 16:25
Celkem jedenáct zápasů nabídlo čtvrté kolo para florbalové ligy v Českých Budějovicích. Nejlépe se dařilo Štírům. Před domácím publikem českobudějovičtí čtyřikrát zvítězili a v tabulce se posunuli na druhé místo. Do druhé poloviny soutěže vstoupí po Vánocích jako lídr SKV Praha ComAp Team. Naopak na poslední nepostupové příčce zůstávají Bulldogs Brno. Ti si v sezoně stále nepřipsali ani bod.
František Synek v dresu SKV při jedné ze svých šancí.
František Synek v dresu SKV při jedné ze svých šancí. | Foto: Česká federace florbalu vozíčkářů

Jedním z velkých lákadel čtvrtého kola para florbalové ligy byl bezesporu zápas Štírů z Českých Budějovic a ComAp Teamu z Prahy. A to i kvůli vzájemným přestupům hráčů. Za Štíry nastoupil obránce Bohuslav Dvořák, který dříve hrál za ComAp Team. V opačném směru zase před sezonou putoval brankář Jiří Němec, jenž nyní hájí bránu Pražanů.

"My Jirku známe a víme, kde jsou jeho slabiny. Takže to pro nás byla výhoda. Na druhou stranu zná i Jirka nás a ví, kam střílíme. Bylo to oboustranné," prohlásil po zápase pro Florbal vozíčkářů Němcův bývalý spoluhráč, českobudějovický Adam Šimonek. Ten se kromě výhry 2:1 nad Pražany mohl radovat i z ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. "Jsem za něj rád. Je to pro mě ocenění práce, kterou jsem tady předvedl. Ale myslím si, že zásluhu na tom mají i mí spoluhráči, kteří mi k té ceně dopomohli," chválí tým Šimonek.

Aktuální tabulka základní části (po 4. kole)

 

TÝM

Z

B

1.

SKV Praha ComAp Team

11

26

2.

FBC Štíři České Budějovice

10

24

3.

Wheel Wolf Sosnowiec

11

20

4.

Tatran Střešovice

10

19

5.

FBC ABAK Ostrava

11

19

6.

Viking Most

11

12

7.

SKH METEOR Plzeň

10

6

8.

Bulldogs Brno

10

0

České Budějovice si kromě výhry nad ComAp Team připsali o víkendu i vítězství proti Vikingům z Mostu, brněnským Bulldogs a FBC ABAK Ostrava. Druhým bodově nejúspěšnějším celkem čtvrtého kola byl ComAp Team. Celkem si připsal devět bodů za výhru nad Tatranem Střešovice, Ostravou a Mostem.

Poloviční úspěšnost pak má na svém kontě Ostrava, ze čtyř zápasů vyhrála dvakrát, proti Mostu a Tatranu. "Vítězství s Tatranem jsme vyválčili. Hodně mě těší a jsem na nás pyšný," hodnotil zápas pro Florbal vozíčkářů hráč Ostravy Rostislav Pohlman. Zároveň ale dodává, že na vítězství proti Vikingům se jeho tým natrápil. V obou zápasech Ostrava zvítězila poměrem 2:1.

Video: Florbal vozíčkářů

Do čtvrtého kola zasáhli o víkendu i Vikingové z Mostu. Do tabulky si připsali pouze tři body za vítězství nad Bulldogs. Ti i po tomto hracím víkendu zůstávají na poslední nepostupové příčce. Na předposlední SKH METEOR Plzeň ztrácí šest bodů.

Do Českých Budějovic o víkendu necestovala Plzeň a polský Sosnowiec. Páté kolo para florbalové ligy je na programu na konci ledna. Soutěž bude hostit pražský Tatran Střešovice.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy