Olympiáda i paralympiáda bude mít v Paříži v roce 2024 poprvé v historii stejné logo

Roman Vosecký
23. 10. 2019 20:35
Pořadatelé olympijských her v Paříži oblékli logo olympiády do nového kabátu. Největší sportovní akce ve francouzské metropoli bude historicky první, která bude mít stejné logo pro handicapované i nehandicapované sportovce. "Chceme tím ukázat, že se věnujeme jak olympiádě, tak paralympiádě, se stejnou vášní, odhodláním a ambicemi,“ sdělili organizátoři pro France24.
Olympiáda a paralympiáda v Paříži 2024
Olympiáda a paralympiáda v Paříži 2024 | Foto: Reuters

Zlatá medaile, olympijský oheň, Marianne. To jsou prvky, ze kterých designéři vytvořili nové logo olympiády. Zatímco první dva prvky jsou typickými znaky každých olympijských her, Marianne je vyloženě francouzskou záležitostí symbolizující svobodu, národ a ctnosti občanů. "Tyto symboly odhalují tvář, která ztělesňuje naší ambici dostat lidi do centra her," dodali organizátoři pro France24.

Nové logo pojaté ve stylu Art deco nahradilo to původní, číslici 24 ve tvaru Eiffelovy věže, symbolizující rok konání olympiády a zároveň stoleté výročí od konání posledních olympijských her v Paříži roku 1924, které bylo prezentováno po celou dobu snažení hlavního města o získání hostitelství těchto olympijských her. V očích pořadatelů je nový kulatý emblém nazýván "novou fází", jelikož už neslouží pouze jako nabídka na pořadatelství, nýbrž jako promo pro Hry jako takové a potenciální sponzory.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Merkelová podpořila na mítinku svého stranického kolegu Lascheta, varovala před levicovou vládou

Německá dosluhující kancléřka Angela Merkelová na mítinku ve Stralsundu osobně podpořila svého stranického kolegu z konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, který se chce po nedělních parlamentních volbách postavit do čela Německa. Ústředním tématem setkání s voliči, při kterém vydatně pršelo, bylo varování před levicovým obratem Německa, který by mohl nastat v případě vítězství sociálnědemokratického kandidáta Olafa Scholze.

"Budeme se muset vrátit k řádným financím," prohlásila Merkelová s tím, že Německo má nyní nadměrné výdaje kvůli následkům pandemie nemoci covid-19. Masivní podpora k udržení pracovních míst vedla k velkému zadlužení. Pokud by volby vyhrál Scholz a do vlády pozval vedle Zelených také postkomunistickou Levici, rozpočtové hospodaření by podle kancléřky do pořádku nedal.

Laschet před koalicí sociálních demokratů, Zelených a Levice varuje opakovaně, podle něho by to znamenalo politické zemětřesení. Před politickým obratem země doleva varoval i Michael Sack, konkurent sociálnědemokratické premiérky Meklenburska-Předního Pomořanska Manuely Schwesigové. V této spolkové zemi se v neděli vedle parlamentních voleb konají i zemské volby, do kterých konzervativce vede Sack.

Zdroj: ČTK
Další zprávy