Nástupce Jiřího Ježka vyjel na dráhovém MS bronz

Veronika Macková
3. 3. 2017 13:48
Česká výprava má na dráhovém mistrovství světa první medaili. Postaral se o ni Ivo Koblasa.
Foto: Ivo Koblasa st.

Los Angeles - Český handicapovaný cyklista Ivo Koblasa, který závodí v kategorii C2, vybojoval na dráhovém mistrovství světa bronzovou medaili.

Ivo Koblasa je považován za nástupce Jiřího Ježka, který na mistrovství světa handicapovaných cyklistů na dráze v Los Angeles odstartoval svou rozlučkovou sezonu.

Koblasa měl navíc na dosah stříbrnou medaili. Druhé místo ale nakonec obsadil Kentaro Aizono z Japonska, který projel cílem v čase 1:17.612. České handicapovaný cyklista vyjel bronz (1:17.912). Vítězem závodu se stal Kanaďan Tristen Chernove.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy