Tvrdé souboje, nebezpečné pády. Florbal vozíčkářů je jen pro pravé "drsňáky"

I Roman Charvát se přesvědčil o tom, jak je florbal vozíčkářů tvrdý sport
Michal Vápenka při pokusu o vypíchnutí balonku soupeři.
Tomáš David poslaný na střídačku soupeře.
Tvrdý střet mezi Františkem Synkem a Mateuszem Witkovskim, který ustál jen jeden z nich.
Miroslav Šperk, tvrdě atakován protihráčem.
Foto: Tomáš Binter
Jan Herman
18. 1. 2019 11:59
Na první pohled se může zdát, že mezi tvrdé kolektivní sporty vozíčkářů patří pouze ragby a basketbal. Jedním z nejtvrdších je ovšem nepochybně i florbal.

Florbal vozíčkářů se hraje podle standardních mezinárodních pravidel IFF pro zdravé sportovce, která jsou pouze doplněna několika dodatky reflektující hru na sportovním vozíku.

Je to tvrdý, dynamický sport, který hrají na rozdíl od ragby sportovci, kteří mohou mít pouze minimální handicap. Tento rozdíl přidává nejen na atraktivní a technické stránce, ale i na množství střetů a pádů, protože se hraje ve vysoké frekvenci a rychlosti a každý florbalista se snaží vydat na hřišti maximum, což často vede k zaviněným i nezaviněným srážkám.

Florbalová extraliga se pomalu připravuje na vrchol sezony. Ten je naplánovaný na začátek května, kdy se v play-off utká šest nejlepších mužstev o titul českého mistra.

Vrcholem sezony je pak koncem června neoficiální mistrovství světa Paragames Breda, kde se sejdou nejlepší reprezentační celky a český tým zde bude obhajovat stříbrné medaile z roku 2017.

 

Právě se děje

Další zprávy