Brno se dotáhlo na druhé Pardubice. Ty mají za sebou pět zápasů během tří dnů

Jakub Bartoš
5. 12. 2016 15:58
Šest set kilometrů dlouhá cesta se podepsala na výkonech českých klubů ve Středoevropském poháru basketbalistů na vozíku. Oba dva ve svých prvních zápasech v pátek večer nebodovaly, a tak si chtěly v sobotu spravit chuť. To se nakonec povedlo pouze Brnu. Pardubice nezvítězily ani v jednom z velmi vyrovnaných utkání a v neděli se navíc zúčastnily Wiśnik Cupu.
Foto: Archiv: SK HOBIT Brno

Konin – Po posledním letošním kole Středoevropského poháru v basketbalu na vozíku se v tabulce bodově srovnaly oba české týmy. SK HOBIT Brno dokázal při českém derby porazit WBS Pardubice v poměru 75:72 a z Polska si odváží dvě výhry. Naopak Pardubice mají za sebou víkend plný vyrovnaných zápasů, po kterých byl ale vždy veselejší soupeř.

SK HOBIT Brno si do Polska jel pro tři vítězství, což se nakonec nepovedlo, a moravský celek dokázal zvítězit celkem dvakrát. První zápas s KS PACTUM Scyzory Kielce zhatila náročná cesta. "Přijeli jsme po šesti stech kilometrech a zkrátka jsme nebyli schopni to překonat. Utkání navíc začalo ve čtvrt na devět večer. Na druhou polovinu zápasu už zkrátka nebyly síly,“ hodnotil první utkání hrající trenér Adam Erben.

První sobotní střetnutí s domácím KSS Mustang Konin zvládli Moravané bez problémů a zvítězili v poměru 66:49. O poznání náročnější pak bylo české derby s týmem WBS Pardubice, které vyhrálo Brno rozdílem tří bodů. "Hodně jsme se trápili a náš soupeř předvedl nadprůměrný výkon. Cestu jsme sice podcenili, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zapracovat musíme na vlastních chybách, špatných nahrávkách a týmové souhře,“ sdělil Erben.

Trenérská premiéra

Hrající trenér Adam Erben se nové role chopil letos poprvé. "Slýchával jsem, že to není tak jednoduché, jak se může zdát, a nevěnoval tomu pozornost. Je to ale pravda,“ svěřil se. I přesto si však novou pozici užívá. "Je to běh na dlouhou trať, ale pracujeme na zlepšení. Tahle sezona je spíš zkušební. Děláme na tom, abychom si to všechno zažili. Myslím, že to je na dobré cestě,“ těší Erbena, který zároveň hraje v Rakousku za Sitting Bulls. V Polsku pomohl klubu HOBIT i další hráč Sitting Bulls Lukáš Šembera.

Hned pět zápasů odehrály o víkendu Pardubice. Ve Středoevropském poháru nedokázaly bodovat ani jednou, přestože k tomu měly vždy blízko. "Se samotnou hrou jsme určitě spokojeni. Výsledkově to ale bohužel nemělo žádný přínos. Všechno to byly velmi těsné prohry a tahání o každý bod, což bylo fyzicky dost náročné,“ hodnotil Tomáš Nevěčný z týmu WBS.

Nejvíce ho mrzela prohra s domácím týmem. Zápas se ale hrál už v pátek po náročné cestě, což se na výkonu podepsalo. Někteří hráči navíc dorazili až v průběhu utkání. Pardubicím nakonec zápas utekl o tři body. Sobota pak nedopadla o moc lépe; prohra s Kielce o pět bodů a s Brnem o pouhé tři body. "Zamrzí to, ale takový je sport. Jednou se vyhraje, jednou prohraje. Třeba nás to teď nakopne a v budoucnu se popereme víc,“ dodal Nevěčný.

Výsledky 2. kola Středoevropského poháru

KSS Mustang Konin - KS PACTUM Scyzory Kielce 35:78

SK HOBIT Brno - WBS Pardubice 75:72

KSS Mustang Konin - SK HOBIT Brno  49:66

WBS Pardubice - KS PACTUM Scyzory Kielce 51:56

SK HOBIT Brno - KS PACTUM Scyzory Kielce 40:61

WBS Pardubice - KSS Mustang Konin 57:60

Turnaj připomněl úmrtí polského reprezentanta

Pardubičtí se navíc zúčastnili druhého ročníku turnaje Wiśnik Cup. Akce se pořádá jako připomenutí úmrtí stejnojmenného hráče polské reprezentace. Český celek změřil síly s polskou reprezentací hráčů do dvaadvaceti let, se kterou prohrál 59:73.

"Byl to zajímavý zápas. Hráči měli spoustu energie a elánu, takže to bylo dost nahoru dolu. Výsledek se rozhodl až v poslední čtvrtině. O dvacet minut později jsme pak hráli s francouzským týmem Henin Beaumont, kterému jsme podlehli v poměru 57:59. Šlo o další těsné utkání, rozhodující koš jsme dostali pět vteřin před koncem," shrnul Tomáš Nevěčný. Třetí zápas s domácím Koninem se převzal ze Středoevropského poháru.

Třetí kolo Středoevropského poháru se uskuteční  8. 1. 2017 v Brně.

Tabulka po 2. kole

  1. KS PACTUM Scyzory Kielce - 11b.
  2. WBS Pardubice - 9b.
  3. SK HOBIT Brno - 9b.
  4. KSS Mustang Konin - 4b.
  5. Maďarsko - 3b.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Při náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy