Slavného bijce smetlo auto, Silva přežil jen díky cyklistické helmě

6. 6. 2020 13:40
Wanderlei Silva v kleci organizace UFC nabančil nejednomu soupeři, ale při srážce s autem měl namále.
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva | Foto: Wanderlei Silva via Instagram

43letý Brazilec jel ve své domovské Curitibě na kole z kopce, když v tom ho na křižovatce smetlo auto. Naštěstí pro borce známého jako "Sekerník" většinu nárazu absorbovala jeho helma. Přesto z karambolu vyšel se zlomenou nohou a spoustou modřín po celém těle.

"Jel jsem na kole. Bylo dopoledne a sjížděl jsem z kopce. Na cestě byly dva semafory. První jsem projel v pohodě, ale na tom druhém mě přejel chlápek v autě a odhodil mimo silnici. Špatné bylo, že jsem dopadl na tvář. Kdybych neměl helmu, tak bych si určitě pořádně ublížil. Naštěstí jsem docela v pohodě. Mám zlomenou kost v noze a omlácenou tvář," uvedl Silva v rozhovoru pro stránky agfight.com.

Pro list Tribuna přiznal, že mohl dopadnout mnohem hůř: "Nemít helmu, tak jsem mohl klidně umřít."

Účastník více než padesátky soubojů v kleci MMA už dlouho bojuje za větší bezpečnost na brazilských silnicích. Před osmi lety se při dopravní nehodě zabil jeho otec.

Silva je v Brazílii stále legendou. O tom se na vlastní kůži přesvědčil i při vážné havárii. "Ten chlapík hned běžel za mnou, aby mi pomohl. Dostal mě do auta, a když zjistil, kdo jsem, jen neustále opakoval: To je Wanderlei Silva! Promiň! Promiň! Promiň! "

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy