Slavného bijce smetlo auto, Silva přežil jen díky cyklistické helmě

6. 6. 2020 13:40
Wanderlei Silva v kleci organizace UFC nabančil nejednomu soupeři, ale při srážce s autem měl namále.
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva | Foto: Wanderlei Silva via Instagram

43letý Brazilec jel ve své domovské Curitibě na kole z kopce, když v tom ho na křižovatce smetlo auto. Naštěstí pro borce známého jako "Sekerník" většinu nárazu absorbovala jeho helma. Přesto z karambolu vyšel se zlomenou nohou a spoustou modřín po celém těle.

"Jel jsem na kole. Bylo dopoledne a sjížděl jsem z kopce. Na cestě byly dva semafory. První jsem projel v pohodě, ale na tom druhém mě přejel chlápek v autě a odhodil mimo silnici. Špatné bylo, že jsem dopadl na tvář. Kdybych neměl helmu, tak bych si určitě pořádně ublížil. Naštěstí jsem docela v pohodě. Mám zlomenou kost v noze a omlácenou tvář," uvedl Silva v rozhovoru pro stránky agfight.com.

Pro list Tribuna přiznal, že mohl dopadnout mnohem hůř: "Nemít helmu, tak jsem mohl klidně umřít."

Účastník více než padesátky soubojů v kleci MMA už dlouho bojuje za větší bezpečnost na brazilských silnicích. Před osmi lety se při dopravní nehodě zabil jeho otec.

Silva je v Brazílii stále legendou. O tom se na vlastní kůži přesvědčil i při vážné havárii. "Ten chlapík hned běžel za mnou, aby mi pomohl. Dostal mě do auta, a když zjistil, kdo jsem, jen neustále opakoval: To je Wanderlei Silva! Promiň! Promiň! Promiň! "

 

Právě se děje

před 14 minutami

Česká jednička Chládek ve 30 letech končí s boxem

Dlouholetá česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek končí s boxem. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech, a to ze zdravotních a rodinných důvodů, ale i vzhledem k současné nejistotě v době pandemie koronaviru. V budoucnu se chce věnovat trénování ve vlastní boxerské akademii.

"Ukončuji dlouholetou sportovní vrcholovou kariéru," oznámil Chládek na facebooku. "Sportu se budu věnovat nadále. Nyní se chci zaměřit na lidi, kteří mají zájem se naučit boxovat. Ať už jako hobby nebo vrcholově. Do budoucna plánuji vlastní tělocvičnu, jakmile se situace uklidní," dodal s poukazem na současná opatření vynucená pandemií koronaviru.

Právě šíření nákazy covid-19 přitom Chládkovi tak trochu nahrálo, protože po únorové operaci ramena dostal šanci stihnout o rok odložené olympijské hry. Přestože se ukázalo, že rameno je poškozené víc, než se čekalo, snahu o návrat měl. "Byl jsem s reprezentací na soustředění, ale nebylo to ono. Ruka mě bolí i teď za běžného života a zdraví je na prvním místě," řekl Chládek Ústeckému deníku.

před 15 minutami

Kubová v plavecké lize ISL skončila třetí na 100 metrů znak

Plavkyně Simona Kubová vybojovala v mezinárodní lize ISL v Budapešti třetí místo na trati 100 metrů znak. Svému týmu Tokio Frog Kings v maďarské metropoli pomohla ještě ve dvou štafetách a ze tří startů vytěžila jedenáct bodů.

Na znakařské stovce Kubová časem 57,42 sekundy nestačila jen na Nizozemku Kiru Toussaintovou a Američanku Amy Bilquistovou. "Jsem ráda, že jsem doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

V pátek se podílela na druhém místě polohové štafety na 4×100 metrů a s kraulařskou štafetou obsadila šestou pozici. Tokio Frog Kings obsadili v měření čtyř týmů třetí místo a v průběžném pořadí International Swimming League jsou po pěti utkáních v euro-asijské skupině na posledním pátém místě.

"Snad se nám podaří postoupit do finále, to by bylo bezva," uvedla Kubová. "Teď máme čtyři dny volna a pak nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," dodala chomutovská plavkyně.

Další zprávy