Slavného bijce smetlo auto, Silva přežil jen díky cyklistické helmě

6. 6. 2020 13:40
Wanderlei Silva v kleci organizace UFC nabančil nejednomu soupeři, ale při srážce s autem měl namále.
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva
Zraněný bojovník UFC Wanderlei Silva | Foto: Wanderlei Silva via Instagram

43letý Brazilec jel ve své domovské Curitibě na kole z kopce, když v tom ho na křižovatce smetlo auto. Naštěstí pro borce známého jako "Sekerník" většinu nárazu absorbovala jeho helma. Přesto z karambolu vyšel se zlomenou nohou a spoustou modřín po celém těle.

"Jel jsem na kole. Bylo dopoledne a sjížděl jsem z kopce. Na cestě byly dva semafory. První jsem projel v pohodě, ale na tom druhém mě přejel chlápek v autě a odhodil mimo silnici. Špatné bylo, že jsem dopadl na tvář. Kdybych neměl helmu, tak bych si určitě pořádně ublížil. Naštěstí jsem docela v pohodě. Mám zlomenou kost v noze a omlácenou tvář," uvedl Silva v rozhovoru pro stránky agfight.com.

Pro list Tribuna přiznal, že mohl dopadnout mnohem hůř: "Nemít helmu, tak jsem mohl klidně umřít."

Účastník více než padesátky soubojů v kleci MMA už dlouho bojuje za větší bezpečnost na brazilských silnicích. Před osmi lety se při dopravní nehodě zabil jeho otec.

Silva je v Brazílii stále legendou. O tom se na vlastní kůži přesvědčil i při vážné havárii. "Ten chlapík hned běžel za mnou, aby mi pomohl. Dostal mě do auta, a když zjistil, kdo jsem, jen neustále opakoval: To je Wanderlei Silva! Promiň! Promiň! Promiň! "

 

Právě se děje

před 4 minutami

Pašinjan se prohlásil vítězem arménských voleb, počítá s většinou v parlamentu

Arménský premiér Nikol Pašinjan se prohlásil vítězem nedělních předčasných parlamentních voleb, ve kterých podle dílčích výsledků s velkým náskokem vede jeho strana Občanská smlouva. Její hlavní soupeř ve volbách, koalice Arménská aliance exprezidenta Roberta Kočarjana podle tiskových agentur zpochybnila důvěryhodnost těchto předběžných výsledků.

"Už víme, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství a že v parlamentu budeme mít přesvědčivou většinu, i když ještě nebyly sečteny všechny hlasy," prohlásil Pašinjan v projevu zveřejněném na facebooku. "Lid nám dal mandát, abychom nastolili diktaturu právního státu, a musíme jej hned uplatnit," uvedl podle agentury AFP. Vyzval své stoupence, aby dnes večer přišli do centra Jerevanu. "Lid dal naší straně Občanská smlouva mandát, aby spravovala zemi a mně osobně, abych ji řídil jako předseda vlády," dodal.

Pašinjanova strana vítězí ve volbách se ziskem 58 procent hlasů, zatímco Kočarjanovo uskupení získalo přibližně 19 procent hlasů, uvedl TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise po sečtení hlasů z téměř poloviny volebních místností. Ostatních strany a koalice podle těchto dílčích výsledků dosud zůstávají pod volebním prahem pro vstup do parlamentu. Účast ve volbách činila 49,4 procenta z 2,6 milionu oprávněných voličů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy