Druhá nejlepší na světě. Zápasnice Hanzlíčková prohrála až ve finále

ČTK ČTK
16. 12. 2020 21:03
Zápasnice Adéla Hanzlíčková vybojovala na Světovém poháru v Bělehradu stříbro. Vicemistryně Evropy z loňského roku prohrála ve finále turnaje, který nahradil mistrovství světa, ve váhové kategorii do 68 kg s Meerim Žumanazarovovou z Kyrgyzstánu.
Adéla Hanzlíčková ve finále ME 2019
Adéla Hanzlíčková ve finále ME 2019 | Foto: ČTK

I tak se ale Hanzlíčková postarala v srbské metropoli o největší úspěch české výpravy. O jednu příčku předčila výkon reprezentačního kolegy Artura Omarova, který v pondělí získal bronz v řecko-římském stylu ve váze do 97 kg.

Šestadvacetiletá česká volnostylařka zvládla cestu turnajem až do finále suverénně, přestože do Bělehradu přijela po komplikované přípravě, během níž prodělala koronavirus. Ve čtvrtfinále nejprve porazila Sofii Georgievovou z Bulharska a poté v semifinále položila na lopatky letošní mistryni Evropy Chanum Velijevovou z Ruska. První porážka přišla až v duelu o zlato.

Srbská metropole přišla kvůli pandemii koronaviru o plánované mistrovství světa. Vzhledem k platným opatřením a cestovním omezením by šampionát nesplnil kritéria stanovená mezinárodní federací, místo MS tak Bělehrad pořádá Světový pohár.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Kvůli dešťům a záplavám z vesnice od Machu Picchu evakuovali skoro 900 lidí

Bezmála 900 lidí se muselo kvůli silným dešťům a záplavám evakuovat z turistické městečka pod dávným městem Inků Machu Picchu. S odvoláním na peruánské ministerstvo turismu o tom informovala agentura AFP. Silný liják v oblasti zničil domy, jeden člověk se pohřešuje.

"Zatím jsme ve spolupráci se společnostmi Inka Rail a Peru Rail zvládli z Machu Picchu Pueblo do (města) Ollantaytamba přemístit 889 turistů," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Železnici, která je hlavní spojkou mezi Machu Picchu a asi 100 kilometrů vzdáleným někdejším hlavním městem Incké říše Cuzkem, na konci minulého týdne zavalil sesuv půdy způsobený silnými dešti. Jeden člověk se od té doby pohřešuje, peruánský tisk informoval o jednom zraněném.

Železniční přístup do vesnic v okolí nejznámější peruánské turistické atrakce kromě deštivého počasí v pondělí zablokoval i protest zemědělců, kteří požadovali mimo jiné rezignaci ministra zemědělství Victora Maity, uvedl místní tisk.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Česko v korupčním žebříčku Transparency International zůstává na 49. příčce

Česko na nově zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Ve férovosti si podle TI tradičně nejlépe vedou Dánsko, Finsko a Nový Zéland, které získaly shodně 88 ze 100 hodnotících bodů, na opačném konci skončil Jižní Súdán s jedenácti body. Organizace Transparency International poukazuje na fakt, že 86 procent zemí neučinilo za posledních deset let žádný, případně jen malý pokrok.

Nejlépe hodnoceným regionem je západní Evropa a Evropská unie, která pro rok 2021 získala 66 ze 100 bodů. Region se ale podle TI kvůli pandemii nemoci covid-19 potýká s povážlivými problémy. "Rychle vzniká znepokojivý nový normál, kdy během pandemie covidu-19 upozaděná a opomíjená opatření k odpovědnosti a transparentnosti nejsou obnovována a kdy se důvěra veřejnosti propadá kvůli skandálům s veřejnými zakázkami," varuje organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy