Vitalij Kličko oslaví čtyřicátiny duelem s Adamkem

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 7. 2011 9:47
Zítřejší oslavenec se s Polákem utká v září
Foto: Reuters

Bělovodsk - Čtyřicáté narozeniny oslaví 19. července ukrajinský boxer Vitalij Kličko. Sportovec, který v březnu obhájil titul profesionálního mistra světa organizace WBC v těžké váze, prožil jako dítě pět let v severočeské Mimoni.

Jeho mladší bratr Vladimir je neméně slavným profesionálním boxerem. Oba dva mají nyní v držení všechny mistrovské tituly v těžké váze.

Do Československa se Vitalijova rodina přestěhovala v roce 1968, protože sem byl převelen jeho otec, který byl vojenským pilotem. Starší z bratří Kličků zde žil do svých 14 let a dodnes se do České republiky podle svých slov rád vrací.

Čtěte také:

Bratrům Kličkovým zemřel otec. Podlehl rakovině
Vladimir Kličko porazil na body Hayeho a vzal si 4. pás

Než začal ve čtrnácti letech boxovat, věnoval se tento rodák z kyrgyzského Bělovodsku kickboxu. V profesionálním ringu se pohybuje od roku 1996 a jeho bilance je úctyhodná: 42 výher (z toho 39 KO) a dvě porážky. V září by jej měla čekat další obhajoba titulu mistra světa v těžké váze WBC proti Polákovi Tomaszi Adamkovi.

Bratři Kličkové drží v současné době všech pět titulů profesionálních mistrů světa. V ringu proti sobě ale nikdy neboxovali, protože si to nepřeje jejich matka. Oba mají doktorát z Kyjevské univerzity a mluví pěti jazyky. Vitalij, přezdívaný Dr. Železná pěst, se v minulosti dvakrát ucházel o křeslo starosty Kyjeva, jednou skončil druhý, jednou třetí. S manželkou Natalií má tři děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. Oznámila to v pátek ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml.

Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy