VIDEO Plivance, facky a výhrůžky. Chisora nesmí boxovat

Sport ČTK Sport, ČTK
29. 2. 2012 9:15
Boxer bude trestán za výtržnosti z duelu s Vitalijem Kličkem
Dereck Chisora minulý týden ve Stuttgartu sledoval mistrovský duel Alexandra Povětkina a Marka Hucka.
Dereck Chisora minulý týden ve Stuttgartu sledoval mistrovský duel Alexandra Povětkina a Marka Hucka. | Foto: Reuters

Londýn - Britský boxer Dereck Chisora má kvůli skandálnímu chování při souboji o titul mistra světa těžké váhy s Vitalijem Kličkem zastavenou činnost na dobu neurčitou. Rozhodla o tom organizace WBC, která souboj předminulou sobotu v Mnichově uspořádala.

Chisora na sebe upozornil hned třikrát. Nejprve při pátečním vážení dal svému ukrajinskému soupeři facku, při představení boxerů v ringu plivl mladšímu bratrovi Klička Vladimirovi vodu do obličeje a po prohraném duelu se na tiskové konferenci popral s bývalým šampionem Davidem Hayem.

Osmadvacetiletý rodák ze Zimbabwe Chisora byl předvolán na 14. března ke kontrolní komisi britského svazu (BBBC) na výslech, po něm se rozhodne o dalších trestech.

Čtěte také:

Konečný opět nebude boxovat o titul, Rus se zranil
VIDEO Povětkin uhájil titul. Obecenstvo ho vypískalo
Brit Chisora bojoval, Kličko ale titul obhájil na body

"Bylo to jedno z nejhorších chování, jaká jsme u profesionálního boxera zažili. Zcela odsouzeníhodné," uvedli představitelé WBC v prohlášení. "Až bude vyslechnut, zvážíme uložení těch nejvhodnějších sankcí. Budou hodně tvrdé," dodali.

Chisora měl obdržet za duel s Kličkem půl milionu dolarů. Prémie už mu byla kvůli incidentům zkrácena o 70 000.

Bývalý šampion asociace WBA Haye při zápase v Mnichově pracoval jako spolukomentátor pro televizi. Kariéru loni v říjnu oficiálně ukončil, ale údajně se chtěl do ringu vrátit. I jemu stejně jako Chisorovi hrozí doživotní distanc.

Světová boxerská rada WBC zároveň vyřadila Chisoru ze svého žebříčku, kde mu patřilo 14. místo. I když o její mistrovský pás se bít nemůže, podle agentury AP mu trest nezakazuje usilovat o tituly zbývajících tří velkých organizací WBA, WBO či IBF.

Podívejte se, jak Chisora řádil před i po utkání s Vitalijem Kličkem:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 57 minutami

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy