Triatlonista Ospalý skončil v lukrativní Bitvě pohlaví čtvrtý

ČTK
15. 7. 2006 21:49
O 26 sekund uniklo Filipu Ospalému prvenství v nejlépe dotovaném triatlonu světa, v němž měří síly společně muži a ženy.

Závod nazvaný Bitva pohlaví dnes v Minneapolisu vyhrál první muž světového žebříčku Američan Hunter Kemper. Získal tak prémii 170 tisíc dolarů a vůz Toyota RAV v hodnotě 30 tisíc. Ospalý skončil na čtvrtém místě a obdržel bonus deset tisíc dolarů.

Muži odstartovali do závodu na olympijských tratích 9 minut a 49 minut po triatlonistkách, handicap pořadatelé určili na základě loňských výsledků. Nejlepší ženou v cíli byla stejně jako před rokem Australanka Emma Snowsillová. Oproti loňskému čtvrtému místu si však pohoršila na devátou pozici v absolutním pořadí, i když tentokrát byl počáteční odstup o 17 sekund vyšší.

Bývalý evropský šampion Ospalý, jenž si pozvánku na prestižní akci vysloužil podruhé, si výrazně polepšil po celkovém 33. místě z roku 2003. Od stupňů vítězů dělilo závodníka brněnského Ekol týmu sedm sekund, které ztratil na olympijského šampiona z Atén Novozélanďana Hamishe Cartera.

V netradičním klání absolutní triatlonové elity za sebou Ospalý nechal například exmistra světa Bevana Dochertyho či svého velkého rivala Španěla Ivana Raňu, bývalého evropského i světového šampiona. Závodu se zúčastnila dvacítka mužů a dvaadvacet žen, mezi nejlepší organizátoři rozdělili půl milionu dolarů.

Výsledky: Muži: 1. Kemper (USA) 1:59:33, 2. Polikarpenko (Ukr.) -12, 3. Carter (N. Zél.) -19, 4. Ospalý (ČR) -26, 5. Johns (Brit.) -32, 6. Raňa (Šp.) -35. Ženy: 1. Snowsillová (Austr.) 2:00:35, 2. Lavelleová (USA) -1:48, 3. McGloneová (Kan.) -1:59, 4. Haskinsová (USA) -2:21, 5. Fernandesová (Portug.) -3:01, 6. Bennettová (USA) -3:41.