Střelkyně Hyková poprvé vyhrála závod SP

ČTK
4. 4. 2007 10:46
Fort Benning - Sportovní střelkyně Lenka Hyková-Marušková vyhrála v americkém Fort Benningu poprvé v kariéře závod Světového poháru.

Stříbrná olympijská medailistka z Atén se prosadila na nejvyšší příčku v disciplíně vzduchová pistole. Jejím maximem v SP dosud bylo stříbro ze sportovní pistole v Sydney před třemi lety.

Na prahu nové sezony prokázala dvaadvacetiletá Marušková výbornou formu. Po základní části úterního závodu byla čtvrtá, ve finále zasáhla pět desítek z deseti, ale pokazila předposlední devátou sérii.

Jen osmičku si však připsala i její největší soupeřka Číňanka Žen Ťie a v poslední sérii ji česká střelkyně o půl bodu porazila. Obě v konečném součtu dělila jediná desetina.

Třetí skončila Viktoria Čajková z Běloruska. Vítězka základní části Zaureš Bajbusinová z Kazachstánu finále pokazila a propadla se na konečné páté místo.

Mezi muži vyhrál vzduchovou pistoli Rus Vladimir Isakov, bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy. Českým reprezentantům se nevedlo, Martin Tenk i Martin Pecháček měli k postupu do finálové osmičky daleko.