Šormová vyhrála na turnaji MMA Invicta ve Phoenixu

ČTK ČTK
4. 5. 2019 10:26
Magdaléna Šormová uspěla v premiéře v zámořské organizaci smíšených bojových umění Invicta Fighting Championships, kde se utkávají jen ženy.
Magdaléna Šormová.
Magdaléna Šormová. | Foto: Magdaléna Šormová

Česká bojovnice porazila ve Phoenixu devatenáctiletou Američanku Kay Hansenovou na body.

Třicetiletá Šormová, která v březnu obhájila pás šampionky WWFC, se o nabídce z prestižní Invicty dozvěděla v polovině dubna. Přestože neměla na přípravu mnoho času, příležitosti se chopila a připsala si osmou výhru v kariéře.

Úspěšným zámořským debutem si však sen nesplnila, míří ještě výš. "Chtěla bych mít zápas v UFC, možná hlavně právě pro prestiž organizace," uvedla Šormová pro sport.cz

 

Právě se děje

před 24 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy