Ruský Gazprom by mohl patřit mezi sponzory MOV

ČTK
23. 6. 2007 16:45
Moskva - Krátce před rozhodnutím o pořadateli zimních olympijských her v roce 2014, o něž se uchází i Soči, Rusové oznámili, že plynárenská společnost Gazprom se chce zařadit mezi hlavní sponzory Mezinárodního olympijského výboru (MOV).
Jednodolarovky jsou pro většinu Američanů lepší než kovová mince téže hodnoty. Tento týden začne další pokus to změnit: vyjde nová série mincí s portréty bývalých prezidentů. Zahodí kvůli tomu Američané svou oblibu papírových bankovek?
Jednodolarovky jsou pro většinu Američanů lepší než kovová mince téže hodnoty. Tento týden začne další pokus to změnit: vyjde nová série mincí s portréty bývalých prezidentů. Zahodí kvůli tomu Američané svou oblibu papírových bankovek? | Foto: Reuters

Moskevským novinářům to řekl šéf přípravného výboru kandidatury Soči Dmitrij Černyšenko.

  • Rádi sázíte? Naši experti vám poradí. - čtěte ZDE

Předběžná jednání se podle něj již uskutečnila, Gazprom ale až do červencové volby dějiště nebude své plány zveřejňovat, aby prý neovlivnil hlasování.

Spolu s černomořským střediskem Soči se o hry ucházejí Salcburk a jihokorejský Pchjongčchang. Rozhodnutí padne 4. července, až pak ruský gigant své plány odhalí.

"Teď žádná jednání neprobíhají, aby Gazprom hlasování neovlivnil. O sponzoring má ale zájem nezávisle na výsledku hlasování," řekl Černyšenko. "MOV má za sponzory mnoho nadnárodních společností, jako jsou Coca-Cola nebo Samsung. Gazprom se by se mohl brzy stát jedním z nich," dodal.

Spekulace o ovlivnění výsledku voleb odmítl, stejně jako v případě korejské společnosti Samsung s ohledem na kandidaturu Pchjongčchangu. "Věřím, že to bude čestný souboj," dodal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy