Procházka zná jméno prvního rivala v UFC. Podle očekávání to bude bijec ze Švýcarska

ČTK ČTK
8. 6. 2020 22:39
Premiérový duel českého MMA bojovníka Jiřího Procházky v elitní organizaci UFC se uskuteční 11. července a jeho soupeřem bude podle očekávání Volkan Oezdemir ze Švýcarska.
Jiří Denisa Procházka
Jiří Denisa Procházka | Foto: Jiří Denisa Procházka/archiv

Dějištěm souboje bude blíže nespecifikovaný ostrov, na kterém se UFC chystá pořádat galavečery.

"Těším se na svůj první zápas v UFC, chci předvést, že patřím mezi světovou elitu a se svým stylem boje dokážu zvítězit nad kýmkoliv. Velmi respektuji svého soupeře a těším se z pořádné výzvy," citoval Procházku server mmashorties.cz.

Sedmadvacetiletý Procházka, šampion japonské organizace Rizin, podepsal s UFC v lednu smlouvu na šest zápasů. Již několik týdnů se spekulovalo o tom, že jeho prvním soupeřem bude Oezdemir, a dnes jejich souboj oficiálně potvrdil web ESPN. Procházka má na kontě 26 výher a tři porážky, momentálně má za sebou sérii deseti vítězství.

Rodák z Hostěradic se stane pátým českým MMA bojovníkem, který se v UFC představí. V minulosti v ní působili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v únoru vypršela smlouva Lucii Pudilové. Stejně jako Procházka má platnou smlouvu David Dvořák, který si v březnu připsal premiérovou výhru. V Praze žije a trénuje také Uzbek Machmud Muradov, který do oktagonu nastupuje i s českou vlajkou.

 

Právě se děje

Další zprávy