Poirée pojede na finále SP jako lídr

ČTK
19. 3. 2006 16:20
Kontiolahti - Na finále Světového poháru biatlonistů v Oslu pojede v příštím týdnu v roli vedoucího muže Francouz Raphael Poirée. Dnešní druhým místem v závodu s hromadným startem ve finském Kontiolahti odrazil útok Ole Einara Björndalena a před posledními třemi závody sezony před norským soupeřem vede o 21 bodů. Z prvního vítězství v poháru po jedenácti letech se radoval Polák Tomasz Sikora, Roman Dostál vybojoval potřetí za sebou umístění v elitní desítce.
Nor Ole Einar Bjoerndalen (vlevo) v cíli závodu SP ve slovinské Pokljuce těsně porazil francouzského biatlonistu Raphaela Poiree. V jeho prospěch nakonec hovořila jediná desetina sekundy. | Foto: Reuters

Sikora neskolil v celém závodu na 15 kilometru jen jeden terč, zatímco jeho soupeři se nedobrovolně zdrželi na trestných kolech. Björndalen si hned po první "ležce" přidal dvě a musel nasadit ke stíhací jízdě. Při poslední zastávce mířil vedle znovu dvakrát a třetí místo bylo maximum, které mohl za této situace pětinásobný olympijský šampion vytěžit. Poirée skončil druhý se dvěma chybami.

Sikora se před měsícem dočkal na olympijských hrách v nově zařazeném závodu s hromadným startem životního stříbra a dnes se dočkal prvního vítězství ve Světovém poháru od roku 1995. Dostál si po dalším bodovém přídělu polepšil v celkovém pořadí na 23. příčku, Michal Šlesingr skončil čtrnáctý. Zdeněk Vítek si po mizerné střelbě prodloužil závod o 1200 metrů a uzavíral třicetičlenné startovní pole.

Výsledky:
1. Sikora (Pol.) 42:51,2 (1 tr. kolo), 2. Poirée (Fr.) -30,7 (2), 3. Björndalen (Nor.) -38,0 (4), 4. Birnbacher -46,4 (2), 5. Wolf -1:15,7 (3), 6. Fischer (všichni Něm.) -1:27,2 (5), 7. Svendsen (Nor.) 1:32,9 (3), 8. Rösch (Něm.) -1:34,6 (5), 9. Dostál (ČR) -1:36,5 (4), 10. Andresen (Nor.) - 1:41,8, ...14. Šlesingr -1:54,6 (4), 30. Vítek (oba ČR) -5:04,3 (8).