Obrazem: Proč zahynul na Taxisu kůň? Podívejte se

spo, Ondřej Besperát
15. 10. 2007 11:16
Fotoreportáž z letošního ročníku Velké pardubické
Zraněný Cziesimir těsně před utracením
Zraněný Cziesimir těsně před utracením | Foto: Ondřej Besperát

Pardubice - Po dlouhé době připravila Velká pardubická o život koně, který se postavil na start tohoto obtížného dostihu.

Taxisův příkop, tradiční pohřebiště koňských nadějí, byl v minulých letech upraven tak, aby na něm jezdci a koně tolik nepadali. Také se kdysi takřka nepřekonatelná překážka stala o poznání lehčí.

Ale letos to bylo jiné. Nejprve Maskul, jeden z favoritů, před příkopem zpomalil a poté totéž udělali další koně. Cziesimira to stálo život. Po dostihu musel být utracen, protože si zlomil nohu.

Podívejte se ve fotogalerii, co se tomuto koni přesně nad Taxisem stalo
(klikněte do libovolné fotografie z následujících tří)

Na Taxisově příkopě padají kůň Maskul s žokejem Jaroslavem Myškou (v popředí) a Cieszymir s jezdcem Markem Stromským.
Na Taxisově příkopě padají kůň Maskul s žokejem Jaroslavem Myškou (v popředí) a Cieszymir s jezdcem Markem Stromským. | Foto: Ondřej Besperát
Zraněný Cieszymir se po pádu na Taxisu ještě postavil, kvůli zlomené noze však musel být hned na dráze utracen.
Zraněný Cieszymir se po pádu na Taxisu ještě postavil, kvůli zlomené noze však musel být hned na dráze utracen. | Foto: Ondřej Besperát
Taxisův příkop je ve Velké pardubické čtvrtou překážkou.
Taxisův příkop je ve Velké pardubické čtvrtou překážkou. | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 10 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy