reklama
 
 

Obrazem: Anglie zuří. Vichřice zrušila slavné dostihy

12. 3. 2008 15:55
Vítr o rychlosti 50 mil za hodinu zrušil závod

Cheltenham - Přes pětapadesát tisíc naštvaných fanoušků na závodišti v Cheltenhamu a milionové ztráty pro televizní společnosti. Takové škody napáchala vichřice, která přerušila v Anglii slavný dostihový Cheltenham Festival.

Ve středu v 8:30 britského času padlo definitivní rozhodnutí. Poprvé po třiceti letech se kvůli počasí organizátoři podniku rozhodli zrušit celý den populárního klání. Jako důvod uvedli ohrožení zdraví a životů zúčastněných.

Vítr o rychlosti 50 mil za hodinu (cca 80 km/hod) způsobil velké škody ve "stanové vesnici" v Prestbury Parku, kde už v pondělí zdemoloval restauraci.

Podle listu The Times vítr paradoxně neohrožoval závody samotné, ale organizátoři nechtěli riskovat možná zranění diváků, a tak raději celý středeční program zrušili.

Čtěte také: Royal Ascot: Královna, klobouky, celebrity... a dostihy

"Předpověď říkala, že vítr o rychlosti 50 mil za hodinu vydrží až do třech hodin odpoledne. Předpověď se bohužel potvrdila, což znamená, že veškeré provizorní stavby na závodišti nejsou bezpečné. Důvodem zrušení závodu je bezpečnost diváků," prohlásil pro deník The Times šéf závodu Edward Gillespie.

Ve středu byl hlavním tahákem v Prestbury Parku dostih Seasons Holidays Queen Mother Chase. Majitelům lístků bude vrácena plná hodnota za vstupenky. Těmto divákům však nebude umožněno lístky vyměnit na čtvrteční a páteční program z kapacitních důvodů. Páteční závody jsou totiž už nyní beznadějně vyprodány.


autor: roj | 12. 3. 2008 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama