Jágr ležící, opilé letadlo a zlatá máma. Fotky z olympiád

Podívejte se do fotogalerie, uvidíte olympijské hrdiny popsané v situacích, v nichž je možná neznáte
Zimní olympijské hry se blíží, do jejich zahájení v Soči zbývá měsíc. A naši přehlídku fotografií ze zimních her startujeme zahajovacím ceremoniálem. Takhle ho nachystali pořadatelé v Turíně v roce 2006. Ano, to byla olympiáda, kterou máme spojenou se "zlatou mámou", tedy Kateřinou Neumannovou (ostatně ještě ji v této galerii uvidíte).
Olympiády jsou - jak říkají jejich účastníci - fascinující tím, že se na nich potkají lidé, kteří by se jinak neviděli. V Turíně si takto podávali ruku Pavel Nedvěd a hokejista Kaberle (v pozadí tehdejší manažer národního týmu Zbyněk Kusý).
Žák a jeho učitel. Kdysi v Pittsburghu spoluhráči, na zimní olympiádě kapitáni každý jiného týmu - Jágr českého, Mario Lemieux kanadského.
Fotoreportér Eduard Erben říká, že nejsilnější příběh zimní olympiády zažil v Turíně (dostaneme se k němu). Pro nás ostatní pamětníky může ale být vrcholem vrcholů turnaj v Naganu. Jaromír Jágr tehdy nosil dlouhé vlasy.
Foto: Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
7. 1. 2014 10:20
Do začátku zimních olympijských her v Soči zbývá už jenom měsíc. Podívejte se na snímky našeho fotoreportéra Eduarda Erbena (CPA) a jeho vzpomínky na hrdiny předchozích zimních her

Praha/Soči - Hrdiny předchozích zimních olympiád máte možná ještě v živé paměti. Kateřina Neumannová, hokejisté z Nagana a jejich slavný návrat letadlem, Aleš Valenta a jeho vzdušné výkruty a další. Ti všichni udělali radost českým fanouškům.

Do dalšího svátku zbývá pouhý měsíc. 7. února začnou v Soči další zimní hry. Podívejte se na to, jak na předchozí olympiády a jejich hrdiny, které fotografoval, vzpomíná reportér Eduard Erben, účastník mnoha předchozích olympiád.

Možná vidí sportovce, které znáte z obrazovek, z trochu jiného pohledu, nezvykle. Byl jim totiž nablízku, když vyhrávali (nebo prohrávali) svoje životní závody.

Takto tedy nasnímal Eduard Erben olympijské vítěze i poražené. Jací byli, když je fotil? Prohlédněte si následující fotogalerii, stojí za to.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy