Jágr ležící, opilé letadlo a zlatá máma. Fotky z olympiád

Sport Eduard Erben , Sport
7. 1. 2014 10:20
Do začátku zimních olympijských her v Soči zbývá už jenom měsíc. Podívejte se na snímky našeho fotoreportéra Eduarda Erbena (CPA) a jeho vzpomínky na hrdiny předchozích zimních her

Praha/Soči - Hrdiny předchozích zimních olympiád máte možná ještě v živé paměti. Kateřina Neumannová, hokejisté z Nagana a jejich slavný návrat letadlem, Aleš Valenta a jeho vzdušné výkruty a další. Ti všichni udělali radost českým fanouškům.

Do dalšího svátku zbývá pouhý měsíc. 7. února začnou v Soči další zimní hry. Podívejte se na to, jak na předchozí olympiády a jejich hrdiny, které fotografoval, vzpomíná reportér Eduard Erben, účastník mnoha předchozích olympiád.

Možná vidí sportovce, které znáte z obrazovek, z trochu jiného pohledu, nezvykle. Byl jim totiž nablízku, když vyhrávali (nebo prohrávali) svoje životní závody.

Takto tedy nasnímal Eduard Erben olympijské vítěze i poražené. Jací byli, když je fotil? Prohlédněte si následující fotogalerii, stojí za to.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy