Jágr ležící, opilé letadlo a zlatá máma. Fotky z olympiád

Podívejte se do fotogalerie, uvidíte olympijské hrdiny popsané v situacích, v nichž je možná neznáte
Zimní olympijské hry se blíží, do jejich zahájení v Soči zbývá měsíc. A naši přehlídku fotografií ze zimních her startujeme zahajovacím ceremoniálem. Takhle ho nachystali pořadatelé v Turíně v roce 2006. Ano, to byla olympiáda, kterou máme spojenou se "zlatou mámou", tedy Kateřinou Neumannovou (ostatně ještě ji v této galerii uvidíte).
Olympiády jsou - jak říkají jejich účastníci - fascinující tím, že se na nich potkají lidé, kteří by se jinak neviděli. V Turíně si takto podávali ruku Pavel Nedvěd a hokejista Kaberle (v pozadí tehdejší manažer národního týmu Zbyněk Kusý).
Žák a jeho učitel. Kdysi v Pittsburghu spoluhráči, na zimní olympiádě kapitáni každý jiného týmu - Jágr českého, Mario Lemieux kanadského.
Fotoreportér Eduard Erben říká, že nejsilnější příběh zimní olympiády zažil v Turíně (dostaneme se k němu). Pro nás ostatní pamětníky může ale být vrcholem vrcholů turnaj v Naganu. Jaromír Jágr tehdy nosil dlouhé vlasy.
Foto: Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
7. 1. 2014 10:20
Do začátku zimních olympijských her v Soči zbývá už jenom měsíc. Podívejte se na snímky našeho fotoreportéra Eduarda Erbena (CPA) a jeho vzpomínky na hrdiny předchozích zimních her

Praha/Soči - Hrdiny předchozích zimních olympiád máte možná ještě v živé paměti. Kateřina Neumannová, hokejisté z Nagana a jejich slavný návrat letadlem, Aleš Valenta a jeho vzdušné výkruty a další. Ti všichni udělali radost českým fanouškům.

Do dalšího svátku zbývá pouhý měsíc. 7. února začnou v Soči další zimní hry. Podívejte se na to, jak na předchozí olympiády a jejich hrdiny, které fotografoval, vzpomíná reportér Eduard Erben, účastník mnoha předchozích olympiád.

Možná vidí sportovce, které znáte z obrazovek, z trochu jiného pohledu, nezvykle. Byl jim totiž nablízku, když vyhrávali (nebo prohrávali) svoje životní závody.

Takto tedy nasnímal Eduard Erben olympijské vítěze i poražené. Jací byli, když je fotil? Prohlédněte si následující fotogalerii, stojí za to.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy