Přemety, zvedačky a ponpony. V Praze si daly sraz nejkrásnější roztleskávačky Evropy

Přemety, zvedačky a ponpony. V Praze si daly sraz nejkrásnější roztleskávačky Evropy
Česká reprezentace během soboty, kdy probíhala seniorská část soutěže, získala hned dva tituly mistrů Evropy. Tým JNS Thunderbirds ovládl kategorii Senior Coed Ellite.
Lady Eagles vyhrály Senior AllGirl Elite.
Národní barvy na mistrovství reprezentovalo celkem 303 sportovkyň a sportovců z 11 klubů z celého Česka.
Soutěžilo se ve tříminutových dynamických choreografiích, ...
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Česká asociace cheerleaders, Sport
27. 6. 2017 7:13
Podívejte se, jak nejlepší roztleskávačky kontinentu bojovaly v Praze o evropské tituly.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy