Kníže Albert už nezávodí, může se věnovat nové lásce

ČTK
14. 2. 2006 19:12
Poprvé bez závodní kombinézy, zato s novou přítelkyní dorazil na olympijské hry v Turíně monacký kníže Albert II. Někdejší účastník bobových soutěží se představil v Itálii po boku jihoafrické plavkyně Charlene Wittstockové. Sedmadvacetiletou atraktivní blondýnu poznal vyhlášený playboy už před pěti lety během závodů Světového poháru v Monte Carlu, ale pár tvoří teprve krátce.

Pohledná Wittstocková s o dvacet let starším panovníkem se rázem dostali do centra pozornosti. Zúčastnili se i slavnostního zahájení, při kterém fotografové ulovili snímek, jak plavkyně odpočívá s hlavou položenou na Albertově rameni. Vládnoucí příslušník dynastie Grimaldiů, která pochází právě ze severní Itálie, má na svou přítelkyně dost času. Po startech na předchozích pěti hrách se Albert před čtyřmi lety v Salt Lake City rozloučil a letos už se v olympijském ledovém korytu neprojede. Za dva roky by však mohl doprovázet svou partnerku na olympiádu v Pekingu, na kterou se Wittstocková podle svých slov pilně chystá. Kvůli tréninku zatím nepomýšlí na vdavky. "Olympiáda má přednost," řekla novinářům v Turíně, který ji nadchl. "Je to nejen krásné, ale velmi romantické město. Ideální místo pro zamilované," uvedla vítězka několika závodů Světového poháru v krátkém bazénu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Začíná festival Prague Pride. Pražští radní vyvěsili duhovou vlajku na znamení jeho podpory

Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT+), nabídne od pondělí přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

"Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je," řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy