Jubilejní sté České derby vyhrál slovenský hnědák, vydělal milion korun

Jubilejní sté České derby vyhrál slovenský hnědák, vydělal milion korun
Svěřenec trenéra Jozefa Chodúra Opasan je druhým na Slovensku trénovaným vítězem Českého derby od rozdělení federace.
Navázal na 22 let starý triumf Temirkanova. Pro stáj Bormann vydělal triumfem milion korun.
Koplík byl v minulosti v derby dvakrát druhý.
Opasan se po startu na oválu v pražské Chuchli zařadil na konec šestnáctičlenného pole. V čele nasadil ostré tempo Pietsch s Vivienne Wells a soupeřům odskočili o dvě až tři délky. V cílové rovince nestačili jen na favorita.
Foto: Václav Volf
Sport ČTK Sport, ČTK
6. 9. 2020 22:09
Podívejte se na snímky z jubilejního stého Českého derby, které ovládl favorizovaný slovenský hnědák Opasan. V jeho sedle se poprvé z vítězství ve vrcholu rovinové sezony radoval žokej Radek Koplík.
 

Právě se děje

před 3 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy