Nohejbal hlavou dolů, volejbal v hidžábu či podivné sporty. To jsou hry á la Asie

Nohejbal hlavou dolů, volejbal v hidžábu či podivné sporty. To jsou hry á la Asie
Protože mezi zúčastněnými státy je i jedna z nejlidnatějších muslimských zemí Indonésie, objevují se některé sportovkyně v tradičním hidžábu.
Sepak takraw - svérázná obdoba nohejbalu, při níž hráči létají vzduchem a nohy si dají skoro za hlavu - je jedním z 56 medailových sportů na programu her.
Zástupci 11 zemí z regionu bojují také v pencak silatu, což je jen jeden z místních bojových sportů.
Dalšími jsou sambo...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
9. 12. 2019 6:26
Prohlédněte si snímky netradičních i známých olympijských sportů, které jsou součástí právě probíhajících her Jihovýchodní Asie.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy