Historický úspěch českého jezdectví: Prague Lions triumfovali v Miami

Sport Sport
9. 4. 2018 6:38
Český tým ovládl týmovou soutěž prestižní série Global Champions League, k vítězství ho vedla bezchybná Anna Kellnerová.
Anna Kellnerová při GCHL v Miami
Anna Kellnerová při GCHL v Miami | Foto: Josef Malinovský/CET

Miami/Praha - České jezdectví slaví historický úspěch. Tým Prague Lions v čele s Annou Kellnerovou ovládl v Miami druhý podnik letošního ročníku nejprestižnější světové série v parkurovém skákání Global Champions League.

Teprve dvaadvacetiletá česká jezdkyně měla na senzačním triumfu zásadní podíl, když ani jednou nechybovala. Spolu s ní hájil barvy Prague Lions Nizozemec Gerco Schröder. "Neuvěřitelné. Naprosto senzační pocit," svěřila se Kellnerová na stránkách Czech Equestrian Teamu.

Pražským Lvům vyšla už čtvrteční úvodní část, v níž Kellnerová v sedle Classica ani jednou nechybovala na překážkách a připsala si jediný trestný bod za překročení času, Schröder s koněm Clock´s London inkasoval pět trestných bodů za jednu shozenou překážku a rovněž jeden bod za čas. Se šesti trestnými body patřila Prague Lions třetí příčka.

V sobotním kole Kellnerová opět zvládla parkur čistě, totéž se povedlo i Schröderovi, a přestože si oba znovu připsali penalizaci za překročení časového limitu, ujal se pražský tým vedení. Po čtvrtku druzí jezdci ekipy Scandinavian Vikings i vedoucích Monaco Aces následně chybovali, a tak mohla propuknout obrovská radost českého celku.

"Je to úžasné. Nechci říct, že to nikdo nečekal, ale nastupovali jsme ze třetího místa. Skončit na pódiu a ještě k tomu vyhrát bylo naprosto neuvěřitelné," jásala Kellnerová.

Jak si povedou poslední konkurenti, přitom naživo nesledovala. "Když jsem vyšla z parkuru, koukala jsem na Gerca Schrödera a pak jsem vyklusávala Classica. Jelikož je tady hodně teplé počasí, chtěla jsem, aby se uvolnil a měl čas pro sebe, tak jsem ostatní jezdce nesledovala. Myslela jsem, že jsme skončili druzí, ale pak za mnou běželi, že jsme první. Ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo podařit! Byl to velký šok a neuvěřitelná radost," líčila česká jezdkyně.

Prague Lions tak skvěle vychází úvod sezony, která vyvrcholí v prosinci v české metropoli při Global Champions Prague Play Offs. Nejlepším jezdcům ročníku půjde v O2 aréně o prémie ze souhrnné dotace v rekordní výši 12 milionů eur. Pražský celek je po devátém místě z úvodního dílu seriálu v Mexiku a vítězství v Miami na průběžném druhém místě celkového hodnocení.

"Nesmíme zapomenout, že jsou to teprve druhé závody a sezona je ještě dlouhá," upozornila Kellnerová. "Samozřejmě se budeme snažit podávat co nejlepší výkony na všech závodech, ale ještě se toho může stát hodně. Musíme zůstat maximálně motivovaní," doplnila.

Série Global Champions League pokračuje od 20. dubna v Šanghaji, kde se v barvách Prague Lions představí kromě Kellnerové také druhý český jezdec Aleš Opatrný a Belgičan Niels Bruynseels. "Těším se, že tam s nimi budu moct být. Budeme brát jiné koně, jelikož první závody byly opravdu hodně náročné psychicky i fyzicky," uzavřela Kellnerová.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK
Další zprávy