FOTO Sportoviště pro Soči. Tyto stavby stály miliardy

Rusové se chtějí v Soči před světem vytáhnout. Podívejte se, čím vším se mohou pochlubit.
Olympijský stadion Fišt pro 40 000 diváků bude hostit úvodní i závěrečný ceremoniál XXII. zimních olympijských her. Po nich bude areál v hodnotě více než 12 miliard korun sloužit jako tréninkové centrum ruské fotbalové reprezentace.
Díky hvězdám z NHL je vrcholem zimních her hokejový turnaj. Pro jeho vyvrcholení je připravena nová supermoderní hala Bolšoj.
Hala Bolšoj (vpředu) stojí hned vedle "kvádru" Ice Cube pro curlery a protáhlé rychlobruslařské haly Adler.
Do ochozů stadionu Bolšoj se vejde celkem 12 000 diváků. Čeští hokejisté si jeho led prvně "prubnou" 12. února v zápase se Švédskem.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
15. 1. 2014 11:00
Prohlédněte si nejmodernější sportovní areály, haly a stadiony, které budou hostit účastníky olympiády v Soči

Soči - Prohlédněte si nejmodernější sportovní areály, haly a stadiony, které budou hostit účastníky olympiády v Soči. Ruská vláda na hrách nešetřila, celkové náklady se nakonec vyšplhaly na více než 51 miliard dolarů. To je přibližně jeden celý roční rozpočet České republiky.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy