FOTO Sportoviště pro Soči. Tyto stavby stály miliardy

Rusové se chtějí v Soči před světem vytáhnout. Podívejte se, čím vším se mohou pochlubit.
Olympijský stadion Fišt pro 40 000 diváků bude hostit úvodní i závěrečný ceremoniál XXII. zimních olympijských her. Po nich bude areál v hodnotě více než 12 miliard korun sloužit jako tréninkové centrum ruské fotbalové reprezentace.
Díky hvězdám z NHL je vrcholem zimních her hokejový turnaj. Pro jeho vyvrcholení je připravena nová supermoderní hala Bolšoj.
Hala Bolšoj (vpředu) stojí hned vedle "kvádru" Ice Cube pro curlery a protáhlé rychlobruslařské haly Adler.
Do ochozů stadionu Bolšoj se vejde celkem 12 000 diváků. Čeští hokejisté si jeho led prvně "prubnou" 12. února v zápase se Švédskem.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
15. 1. 2014 11:00
Prohlédněte si nejmodernější sportovní areály, haly a stadiony, které budou hostit účastníky olympiády v Soči

Soči - Prohlédněte si nejmodernější sportovní areály, haly a stadiony, které budou hostit účastníky olympiády v Soči. Ruská vláda na hrách nešetřila, celkové náklady se nakonec vyšplhaly na více než 51 miliard dolarů. To je přibližně jeden celý roční rozpočet České republiky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy