FOTO Atmosféra pravého derby. Místo míče tu duní kopyta

FOTO Atmosféra pravého derby. Místo míče tu duní kopyta
V každé zemi, kde mají dostihy tradici, je největším dostihem sezóny derby na 2400 metrů. Je odvozeno od britského dostihu stejného jména, který se od roku 1780 běhá v Epsomu nedaleko Londýna.
To pražské je o něco mladší, poprvé se ve Velké Chuchli běželo v roce 1921. Ale svátek je to každopádně.
Je to jeden z mála dostihových dnů v roce, kdy se nejen vyplatí, ale přímo nabízí ukázat nějakou kloboukovou kreaci. Pírka a chocholky jsou sázkou na jistotu...
... někdo zase sází na sladění.
Foto: Eduard Erben
Klobouky, osvěžující nápoje a rychlí koně. Vychutnejte si atmosféru nedělního 92. Českého derby ve Velké Chuchli, které vyhrál hřebec Kadyny s žokejem Chaloupkou.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy