Diváci se můžou těšit na domácí softbalové MS v roce 2019

ČTK ČTK
18. 10. 2015 17:28
Softbalové MS se uskuteční v roce 2019 poprvé v Evropě a rovnou v České republice. Turnaj se bude hrát v Praze a Havlíčkově Brodě
Čeští softbalisté se na MS představí doma
Čeští softbalisté se na MS představí doma | Foto: Jan Beneš

Oklahoma City - Česká republika uspořádá v roce 2019 mistrovství světa mužů v softbalu. Pořadatelství získala na kongresu ISF v Oklahoma City, šampionát se uskuteční od 13. do 23. června v areálech SK Joudrs Praha a Hroši Havlíčkův Brod. Do Evropy MS zavítá poprvé v historii.

Krátce před volbou upustily od kandidatur Argentina a Nový Zéland. Češi pak soupeřili ještě se Spojenými státy a také Američany přesvědčili, aby svou kandidaturu vzdali.

"Nakonec se nám USA podařilo přesvědčit, že je dobré přivést MS poprvé v historii na evropský kontinent," uvedl na webu České softballové asociace její předseda Gabriel Waage.

Softbalová obec byla nadšená. "Hrát na MS doma? Není nic lepšího. Ani jsem nedoufal, že se to někdy stane. Je super, že se taková akce bude pořádat v Česku," uvedl reprezentační kapitán David Mertl na facebooku domácí asociace.

Během kongresu uspěli čeští zástupci také se svými nominacemi do Síně slávy ISF. Uvedeni do ní byli proslulý nadhazovač Lubomír Vrbenský a bývalý kouč reprezentace a misionář Australan Mike Stapleton.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy