Sokolovna bouří. Pražští boxerští hrdinové málem šokovali německého šampiona

V hale TJ Spoje se uskutečnil historicky první duel německé bundesligy na českém území. Mezi pěticí rozhodčích nechyběly ani dvě dámy.
Na šest stovek fanoušků bylo zvědavo na historicky první duel nejvyšší německé boxerské soutěže - druhé nejkvalitnější v Evropě - na českém území.
A domácí bojovníci dokázali zaplněnou arénu potěšit skvělými výkony i jediným KO večera, které předvedl pražský bombarďák těžké váhy David Hošek.
...Němci kromě svého týmu a dvojice sudí přivezli i svůj fanklub, který byl rozhodně slyšet.
Hostující celek Nordhäuser SV, úřadující německý mistr...
Foto: Filip Škeřík
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 10. 2015 19:35
Český boxerský celek BC BigBoard Praha má za sebou ostrou premiéru v první německé bundeslize, když se v prvním kole letošního ročníku postavil obhájcům titulu z Nordhäuseru SV.

Český boxerský celek BC BigBoard Praha má za sebou ostrou premiéru v první německé bundeslize, když se v prvním kole letošního ročníku postavil obhájcům titulu z Nordhäuseru SV. Vy se nyní můžete na celé klání z pražské sokolovny TJ Spoje podívat v naším galerii.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy