Bosák zůstává, Záruba taky. Ale Branky se změní

Sport Sport
21. 3. 2012 12:00
Česká televize zamíchala se sportovními moderátory

Praha - Pokud se díváte na sportovní pořady veřejnoprávní České televize, poznáte, že od 1. dubna je něco jinak. Česká televize oficiálně potvrdila, že změní sestavu moderátorů svého nejstaršího sportovního pořadu Branky, body, vteřiny.

Žádné obavy: dvou nejpopulárnějších komentátorů této televize, fotbalového Jaromíra Bosáka a hokejového Roberta Záruby, se změny netýkají - a pokud, tak jen nepřímo.

Bosák a Záruba jsou bezkonkurečními vítězi v anketě čtenářů Aktuálně.cz o nejpopulárnějšího sportovního redaktora ČT.

Bosák získal 45 procent hlasů, Záruba 25 procent. Kdyby to byly senátní volby, postupují oba do druhého kola a ostatní si ani neškrtnou.

Čtěte také:

V anketě uspěl i třetí v pořadí, Vojtěch Bernatský, současný moderátor Branek, bodů, vteřin. A právě moderátory a podobu studia ČT mění.

Sportovním děním vás budou provázet zmíněný Bernatský (Branky moderuje už 16 let) a nově také Barbora Černošková, Petr Vichnar a Jan Smetana.

Vichnar (v České televizi od roku 1977) tak opouští pozici hokejové studiové dvojky za Zárubou. 

Muž, který odkomentoval dva tisíce hokejových zápasů, se na pozici moderátora Branek vrací po 14 letech, Černošková se vrací po dvou letech po mateřské dovolené, Smetana bude mít při moderování Branek premiéru.

Sportovní kanál ČT4 i sportovní zpravodajství této televize čekají letos žně. Začnou 4. května, kdy startuje ve Finsku a Švédsku světový šampionát v hokeji, na který má ČT tradičně zajištěná vysílací práva.

Poté přijde další vrchol, fotbalové Euro (na počátku června) a pár neděl po jeho skončení pak, znovu na obrazovkách ČT (už nejen čtyřky, ale i dalších kanálů) londýnská olympiáda.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy