"101 kilometrů, které ti změní život." Beskydy viděly noční show i úžasný rekord

"101 kilometrů, které ti změní život." Beskydy viděly noční show i úžasný rekord
Beskydská sedmička je závod s tradicí od roku 2010. V posledních letech se běhá či chodí pravidelně z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm. Zájem o akci je stále velmi silný, letos byly na startu tři tisícovky sportovců.
Na zaplněném třineckém stadionu začali v pátek 1. září ve 21:45 zahřívacím kolečkem na atletické dráze a pak se vydali na trasu dlouhou 101 kilometrů.
Do akce vyprovázely běžce stovky fanoušků. Před účastníky B7 bylo celkové převýšení přibližně 5500 metrů. Nejvyšší hora Evropy Elbrus má jen o 142 metrů více.
"101 kilometrů, které ti změní život" nebo "lehce dosažené věci nemají žádnou cenu". To jsou citáty, kterými organizátoři závodníky motivují. Leckdo si na trase B7 sáhne opravdu na dno.
Foto: Jakub Stryk / Beskydská sedmička
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
6. 9. 2023 14:34
Beskydská sedmička napsala v první zářijový víkend své čtrnácté pokračování. Extrémní běžecký nebo chodecký závod tentokrát vedle krásných scenérií a rozličných zážitků nabídl i historický rekord. Podívejte se na fotografie z více než 100 kilometrů dlouhé trasy, na kterou nastoupily tři tisícovky nadšenců.
 

Právě se děje

Další zprávy