Z Třince na Mont Blanc a ještě výš. To byla letošní Beskydská sedmička

Téměř tři tisíce závodníků se zúčastnilo letošního ročníku Beskydské sedmičky.
Cestou přitom nastoupali 5387 výškových metrů, což je výše než třeba druhá nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4808 metrů) a jen o necelých 300 metrů méně, než se tyčí Elbrus (5642).
Beskydská sedmička 2020.
Do cíle jich nakonec došla polovina. "Mortalita" přitom byla výrazně vyšší než v předchozích ročnících, kdy běžně odpadla jen třetina závodníků.
Závod se letos běžel kvůli koronavirovým opatřením jako časovka, přičemž první běžci vybíhali už v pátek v poledne. V noci na sobotu se takto část z nich blížila k Lysé hoře (osvětlený vrchol v pozadí).
Foto: Jakub Stryk, Beskydská sedmička
yac yac
31. 8. 2020 15:02
Bezmála tři tisíce účastníků o víkendu nastoupilo do legendárního závodu Beskydská sedmička. Při více než stokilometrové pouti museli překonat sedm beskydských vrcholů včetně Lysé hory a nastoupat více než 5000 výškových metrů. Letos se trasa natáhla na 101 kilometrů a kompletně ji zvládla dokončit zhruba polovina startujících. Podívejte se na fotografie z dramatického závodu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy