Angličané udrželi neporazitelnost a slaví po 13 letech Grand Slam

Sport Sport
19. 3. 2016 23:11
13 let starý sen se stal skutečností. Ragbisté Anglie vyhráli i pátý zápas na Six Nations a získali tak prestižní Grand Slam pro absolutního vládce Evropy. V sobotním zápase porazili Francii v Paříži 31:21.
Ragbisté Anglie slaví triumf v Six Nations
Ragbisté Anglie slaví triumf v Six Nations | Foto: Reuters

Paříž - 13 let starý sen se stal skutečností. Ragbisté Anglie vyhráli i pátý zápas na Six Nations a získali tak prestižní Grand Slam pro absolutního vládce Evropy. V sobotním zápase porazili Francii v Paříži 31:21.

V dalších zápasech Wales rozdrtil Itálii vysoko 67:14 a ta tak získává nepopulární "dřevěnou vařečku" pro tým s nulou bodů na kontě. Wales si tak pojistil konečné druhé místo.

Třetí příčku vybojovalo v přímém souboji Irsko nad Skotskem, když vyhrálo 35:25.

Výsledky, program a tabulku turnaje najdete zde.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 29 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy