Malé slovenské "Nagano". Tak outsideři zpod Tater zdolali Rusy

Brankář Branislav Konrád byl jedním z pilířů překvapivého úspěchu Slováků.
Rusové měli skvělý nástup do zápasu.
Vojnov sice při své šanci ještě neuspěl, ale dokázal hned získat zpět kotouč, který vzápětí nahodil na Konrádovu branku Gavrikov.
Bránící Čerešňák smolně tečoval puk mimo dosah opory extraligové Olomouce.
V čase 4:08 na 2:0 zvýšil tečující Kaprizov.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
14. 2. 2018 18:00
Prohlédněte si fotografie z nečekaného triumfu hokejistů Slovenska v úvodním zápase olympijského turnaje nad výběrem Ruska.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Nejvyšší soud zamítl Trumpovu žádost o nevydání dokumentů, které se týkají útoku na Kapitol

Nejvyšší soud Spojených států ve středu zamítl žádost bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který se na něj obrátil ve snaze zabránit vydání záznamů Bílého domu zvláštnímu výboru Sněmovny reprezentantů. Výbor vyšetřuje pozadí útoku na Kapitol z 6. ledna loňského roku.

Rozhodnutí nejvyššího soudu znamená, že dokumenty mohou být vydány, přestože soudní spory o této záležitosti pokračují u nižších instancí, píše agentura Reuters. Zmíněné záznamy uchovává Národní archiv USA.

V Trumpův neprospěch 9.prosince rozhodl federální odvolací soud. Dokumenty však zakázal vydat do doby, než se k věci vyjádří nejvyšší soud. Trump jmenoval tři soudce nejvyššího soudu, konzervativní soudci tam nyní mají převahu šesti ku třem. Bývalý šéf Bílého domu argumentuje výsadním právem prezidenta zatajovat některé materiály s tím, že by zveřejnění dokumentů v budoucnu poškodilo prezidentský úřad.

Nejvyšší soud ve svém rozhodnutí uvedl, že k jeho rozhodnutí nebylo nutné zodpovědět závažnou otázku, zda může bývalý prezident uplatnit výsadní právo. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy