Olympionici u Lipna. Tolik podpisů jsem nerozdala za celý život, řekla jachtařka Fenclová Kozelská

Marek Janoš Marek Janoš
17. 8. 2016 11:17
První olympijská výprava se vrátila z Ria de Janeiro do Česka a zamířila do olympijského parku u vodní nádrže Lipno. Výpravu více než třiceti olympioniků včetně medailistů Ondřeje Synka, Jiřího Prskavce a Lukáše Krpálka přivítaly stovky fanoušků.
Foto: Český olympijský výbor

Lipno nad Vltavou – Od úterního rána proudily do olympijského parku Lipno sportovní fanoušci. Krátce po poledni totiž přijela do fanzóny na břehu stejnojmenné vodní nádrže česká olympijská výprava čítající přes třicet sportovců.

Sportovní příznivci mohli potkat plavce, veslaře, střelce a zástupce dalších sportů. Velký zájem poutali bronzoví medailisté Ondřej Synek a Jiří Prskavec. Středem pozornosti byl zlatý Lukáš Krpálek.

Olympionici v areálu parku neúnavně rozdávali podpisy a pózovali na fotkách pro fanoušky. „Upřímně mě překvapilo, kolik je tady lidí,“ divila se jachtařka Veronika Fenclová Kozelská. "Atmosféra je úžasná, tolik podpisů jsem nerozdala za celý život," těšil ji velký zájem.

Sotva dopovídala, shlukli se kolem ní další příznivci s žádostí o autogram. Sportovci měli po dlouhém letu z Jižní Ameriky jen málo času na oddech. "Měli jsme asi čtyřicet minut na sprchu a krátký odpočinek po příletu," popisoval nabitý program fleretista Alexander Choupenitch.

Na Lipno dorazili sportovci netradičně vrtulníkem. "Pro mě to byl skvělý zážitek. Dělali s námi různé blbosti ve vzduchu, letěli jsme nízko nad Českým Krumlovem," líčila jachtařka, která v Riu obsadila 12. místo. Lukáše Krpálka let vrtulníkem tolik neoslovil.

Olympijský park nabízí fanouškům možnost vyzkoušet si v malém různé olympijské disciplíny. K dispozici je hřiště pro plážový volejbal, improvizované plavecké dráhy na hladině Lipna i řada adrenalinových atrakcí.

"Přišel jsem si pro podpis a fotku od Jirky Prskavce," řekl školák David, který si prodíral cestu mezi lidmi se selfie tyčkou v ruce. V centru dění byl zlatý medailista Lukáš Krpálek. Kam se hnul, tam jej pronásledovali fanoušci. Od závodu na Palečkově skluzavce, který osobně odstartoval, mu museli pomoci razit cestu pořadatelé.

"Rád vidím lidi, jak se tu baví. Zatím jsem toho ale kvůli povinnostem moc neviděl," řekl Krpálek s úsměvem na rtech. "Je to super zážitek i pro nás sportovce," vysvětlila Fenclová Kozelská.

 

Právě se děje

Další zprávy