Italská senzace před hrami opustila výživového poradce, měl pletky se steroidy

Sport Sport
7. 8. 2021 9:47
Lamont Marcell Jacobs, který na olympiádě v Tokiu ovládl sprint na 100 metrů a s italskými kolegy také nejkratší běžeckou štafetu, před hrami ukončil spolupráci s výživovým poradcem Giaocomen Spazzinim, jehož policie vyšetřuje kvůli distribuci zakázaných steroidů.
Itaslký sprinter Lamont Marcell Jacobs slaví senzační zlatu v běhu na 100 m na OH 2010
Itaslký sprinter Lamont Marcell Jacobs slaví senzační zlatu v běhu na 100 m na OH 2010 | Foto: Reuters

Podle listu The Times italská policie vyšetřuje nutričního experta v rámci operace "Svalový nárůst". Vyšetřovatelé podle britských novinářů zkoumají obvinění z užívání nebo dodávky látek určených ke zlepšení sportovních výkonů a také jej podezřívají z nakládání s odcizenými věcmi. 

26letý Jacobs právě v souvislosti s tímto obviněním okamžitě se Spazzinim ukončil jakoukoliv spolupráci. Ital poté, co v květnu poprvé na stovce překonal desetivteřinovou hranici, v Tokiu nečekaně nahradil Usaina Bolta na trůnu krále světového olympijského sprintu.

Ital podle Timesů nebyl jako jediný z finálové osmičky z Tokia zařazen do skupiny nejlepších světových atletů podrobených podrobnějším antidopingovým testům v rámci programu AIU.

I když se s ním běžec rozloučil, Spazzini se hlásí k podílu na jeho úspěších a italským médiím horlivě rozdává rozhovory.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy