První zlato z paralympiády. Nervydrásající finále lukostřelby ovládl Drahonínský

Sport Sport
30. 8. 2021 14:30
David Drahonínský na paralympiádě v Tokiu ovládl soutěž lukostřelců. Ve finále porazil Turka Nihata Turkmenoglua 142-141, a získal tak třetí cenný kov pro českou výpravu na japonských hrách.
David Drahonínský
David Drahonínský | Foto: Reuters

Drahonínský do finále postoupil velice jistě. Ve čtvrtfinále nejprve hladce vyřadil Brazilce Luize Gomese (140:129) a následně si poradil s Íráncem Mohammadrezou Zandím (139:131).

Souboj o zlato, ve kterém nastoupil proti vítězi kvalifikace Turkmenogluovi, ale nabídl napínavou bitvu. Nakonec v ní byl o bod lepší český reprezentant, který si v prvních čtyřech endech vybojoval dostatečný náskok na to, aby ho nemusel mrzet 26bodový nástřel v poslední rundě. 

"Mise splněna. Zvládl jsem to, udělal jsem to. Pro mě game over a já teď jdu sehnat kebab," vzkázal Drahonínský fanouškům v emotivním video na svém Facebooku

Pro devětatřicetiletého Drahonínského už je to šestá medaile z paralympiády a druhá z letošních her, neboť v sobotní soutěži smíšených dvojic získal společně se Šárkou Musilovou stříbro. Třetí českou medaili na hrách v Tokiu bral v neděli koulař Aleš Kisý.

Před pěti lety na paralympiádě v Rio de Janeiru Češi získali celkem sedm medailí, o jediné zlato se tehdy postaral plavec Arnošt Petráček. Ten ještě bude v Japonsku ve svých nejsilnějších soutěžích startovat. 

V medailovém pořadí národů aktuálně Česku patří 41. příčka, kterou sdílí se Slovenskem, jež má zcela shodný počet cenných kovů (1-1-1). V čele pořadí je Čína s 54 zlatými a celkově 119 medailemi.

Tokijské paralympijské hry končí tuto neděli. 

 

Právě se děje

Další zprávy