Deset australských olympioniků skončilo ve vazbě, chtěli lepší místa na basketbal

20. 8. 2016 15:01
Deset nejmenovaných australských olympioniků strávilo v Riu de Janeiro noc ve vazbě po konfliktu kvůli místům v hledišti při basketbalovém semifinále mezi Austrálií a Srbskem. Dnes ráno si sportovci před soudem vyslechli obvinění a po zaplacení pokuty se mohli vrátit do olympijské vesnice. Podle generální sekretářky australského olympijského výboru Fiony de Jongové se sportovci snažili dostat v hledišti na místa, na která neměli podle své akreditace nárok. Podle agentury AAP si sportovci své akreditace nelegálně upravili, aby získali lepší výhled. Australští basketbalisté nakonec v semifinálovém duelu podlehli Srbsku 61:87 a místo finále je čeká jen duel o bronz.
Basketbal OH 2016, semifinále Srbsko - Austrálie
Basketbal OH 2016, semifinále Srbsko - Austrálie | Foto: Reuters

před 39 minutami

Lipsko navzdory střelecké převaze pouze remizovalo ve Stuttgartu

Fotbalisté Lipska v úvodním kole bundesligy remizovali ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsali ztrátu i v ligové soutěži.

V 8. minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.