Vichřice ani povodeň fotbal pod lízátky nezahubily. Teď přijde velká rekonstrukce

Takto by měl hradecký stadion vypadat už za pár let. Naváže na 55 let dlouhou tradici.
Stadion byl od počátku koncipován jako víceúčelový, za což bude v budoucnosti fotbalovými fanoušky proklínán kvůli nízkému profilu tribun a velké vzdálenosti od hrací plochy.
Následovala méně slavná éra stadionu. Od 80. let se v Hradci mluvilo o jeho rekonstrukci.
Dorostenec Jaroslav Moník (vlevo) a brankář Stanislav Vahala vynášejí z vody koš kopaček, fotka je z července 1997.
Schválený projekt zachovává legendární "lízatka", která stadion ovšem podle architektonického návrhu osvětlují zvenčí.
Foto: FC Hradec Králové
Marek Janoš Dan Poláček Marek Janoš, Dan Poláček
Aktualizováno 15. 5. 2021 10:11
Královéhradecký fotbal je už 55 let pevně spjat se Všesportovním stadionem, kterému se kvůli charakteristickému osvětlení říká "Pod lízátky". Stadion umístěný ve čtvrti Malšovice by měl v následujících dvou letech projít rekonstrukcí, která z chátrajícího stánku udělá moderní fotbalovou arénu. Prohlédněte si ve fotogalerii historii hradecké dominanty a také vizualizace nové arény.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Itálii prezidenta nezvolí ani ve čtvrtek, pravice se zdrží hlasování

Ani po čtvrtém kole hlasování nebude mít Itálie nového prezidenta. Výsledek je jasný předem kvůli postoji zástupců pravicových stran, kteří oznámili, že se ve čtvrtek hlasování zdrží. Podle agentury Reuters tím vzniká prostor, aby se představitelé levicových a pravicových uskupení shodli na kandidátovi, který bude mít šanci získat většinu hlasů v dalších kolech.

Pro zvolení hlavy státu je ve čtvrtém kole poprvé potřeba pouze nadpoloviční většina sboru volitelů, v prvních třech kolech byly nutné hlasy dvou třetin zákonodárců a zástupců regionů. Současný italský prezident Sergio Mattarella se už nechce ucházet o další sedmiletý mandát a strany dosud marně hledaly obecně přijatelného kandidáta.

S poklesem kvora se podle analytiků pravicový blok může pokusit prosadit vlastního kandidáta bez dohody s levicí a populistickým Hnutím pěti hvězd. Mezi skloňovanými jmény je předsedkyně Senátu Elisabetta Casellatiová ze strany Vzhůru Itálie bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Před takovým postupem ale varovali představitelé středolevicové Demokratické strany a Hnutí pěti hvězd, podle kterých by zvolení prezidenta bez širší dohody ohrozilo soužití ve vládní koalici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy