Krejčíková, Macháč i Menšík postupují, Nosková, Muchová a Siniaková ve dvouhře končí

Aktualizováno 28. 7. 2024 20:44
Česká tenistka Barbora Krejčíková zvládla téměř tříhodinovou bitvu 1. kola olympijské dvouhry a porazila Saru Sorribesovou 4:6, 6:0 a 7:6. Dál jdou i Tomáš Macháč, jenž Čang Č'-čena udolal 6:2, 4:6, 6:2, a Jakub Menšík, který si poradil 6:3, 6:4 s Alexanderem Ševčenkem.
Barbora Krejčíková na OH 2024 v Paříži
Barbora Krejčíková na OH 2024 v Paříži | Foto: Reuters

Naopak Linda Nosková prohrála s Wang Si-jü 3:6, 3:6, končí i Karolína Muchová, jež podlehla Leylah Fernandezové 1:6, 6:4, 2:6, a Kateřina Siniaková po porážce 6:7, 4:6 s Clarou Burelovou.

Osmadvacetiletá Krejčíková uspěla proti Sorribesové i ve třetím vzájemném utkání a podruhé letos.

Deblovou spoluhráčku Marie Bouzkové předčila v poměru vítězných míčů 37:8, nemuselo ji mrzet ani 60 nevynucených chyb.

Krejčíková, která do Paříže přicestovala v pátek po deblovém triumfu s Kateřinou Siniakovou na turnaji v Praze, přišla v prvním setu třikrát o servis. Poté, co ztratila podání v deváté hře, Sorribesová sadu doservírovala.

Česká tenistka ale rychle zareagovala. Ve druhém setu nadělila soupeřce "kanára" a ve třetí sadě se po brejku v šesté hře ujala vedení 4:2.

Náskok však nevyužila a duel rozhodla zkrácená hra. V ní Krejčíková získala od stavu 0:1 čtyři míčky po sobě a dotáhla duel k postupu.

Nasazená devítka se v dalším kole utká s Číňankou Wang Sin-jü, která vyřadila Němku Tamaru Korpatschovou.

Sedmadvacetiletá Muchová, která se v červnu vrátila na kurty po více než devítiměsíční pauze způsobené zraněním zápěstí, prohrála s Fernandezovou po dvou hodinách a 22 minutách.

Proti finalistce US Open z roku 2021 zahrála 24 vítězných míčů, udělala ale také 43 nevynucených chyb.

Muchová ztratila v utkání sedmkrát servis. Dvakrát neudržela podání v první sadě, kterou ztratila za 39 minut. Ve druhém setu otočila nepříznivý vývoj ze stavu 2:4 a díky čtyřem vyhraným gemům za sebou srovnala.

Ve třetím setu ale brzy prohrávala 1:4 a tentokrát se jí už obrat nepovedl. Fernandezová využila na servisu třetí mečbol.

Macháč vyrovnal postupem do 2. kola olympijské maximum z Tokia 2021. Číňana Čang Č'-čena, který je na okruhu ATP jeho deblovým partnerem, zdolal za hodinu a 35 minut.

Třiadvacetiletý rodák z Berouna získal úvodní set díky dvěma brejkům. Druhou sadu sice ztratil po nevydařené koncovce, ve třetí se ale opřel o servis a soupeři ho naopak dvakrát vzal.

V dalším kole může Macháč narazit na obhájce zlata Alexandera Zvereva z Německa, kterého čeká duel se Španělem Jaumem Munarem.

Vítězka juniorského Roland Garros z roku 2021 Nosková prohrála s o čtyři roky starší Číňankou Wang Si-jü i druhý vzájemný zápas. Stejně jako před třemi lety v Bělehradu neuhrála ani set.

Česká tenistka doplatila na 29 nevynucených chyb či šest dvojchyb. V obou setech přišla brzy o servis a ztrátu už nedohnala. Duel prohrála za hodinu a 28 minut.

Tenis:

Muži:

Dvouhra - 1. kolo: Macháč (ČR) - Čang Č'-čen (Čína) 6:2, 4:6, 6:2, Menšík (ČR) - Ševčenko (Kaz.) 6:3, 6:4, Musetti (11-It.) - Monfils (Fr.) 6:1, 6:4, Safiullin (AIN) - Tabilo (16-Chile) 6:4, 6:4, Wawrinka (Švýc.) - Kotov (AIN) 6:1, 6:1, Ruud (6-Nor.) - Daniel (Jap.) 7:5, 6:1, Etcheverry (Arg.) - Seyboth Wild (Braz.) 7:6 (9:7), 6:2, Hassan (Lib.) - Eubanks (USA) 6:4, 6:2, Moutet (Fr.) - Nagal (Ind.) 6:2, 2:6, 7:5, Draper (Brit.) - Nišikori (Jap.) 6:1, 6:4, Auger-Aliassime (13-Kan.) - Giron (USA) 6:1, 6:4.

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo: Krejčíková (9-ČR) - Sorribesová (Šp.) 4:6, 6:0, 7:6 (7:2), Fernandezová (16-Kan.) - Muchová (ČR) 6:1, 4:6, 6:2, Wang Si-jü (Čína) - Nosková (ČR) 6:3, 6:3, Čeng Čchin-wen (6-Čína) - Erraniová (It.) 6:0, 6:0, Collinsová (8-USA) - Siegemundová (Něm.) 6:3, 2:0 skreč, Vekičová (13-Chorv.) - Bronzettiová (It.) 6:2, 7:5, Šnajderová (15-AIN) - Cocciarettová (It.) 6:2, 7:5, Svitolinová (Ukr.) - Učidžimaová (Jap.) 6:2, 6:1, Jüan Jüe (Čína) - Alexandrovová (AIN) 7:5, 6:7 (0:7), 6:2, Sakkariová (7-Řec.) - Koviničová (Č. Hora) 6:0, 6:1, Carleová (Arg.) - Mariaová (Něm.) 6:0, 6:0, Wang Sin-jü (Čína) - Korpatschová (Něm.) 6:2, 6:1, Andreescuová (Kan.) - Tausonová (Dán.) 6:2, 6:3.