Razgatlioglu nenašel v Mostě přemožitele, nejslabší třídu rozhodlo mrknutí oka

ČTK rav ČTK, rav
21. 7. 2024 15:25
Turek Toprak Razgatlioglu si podmanil mistrovství světa superbiků v Mostě a míří za druhým titulem šampiona.
Toprak Razgatlıoglu na motocyklu BMW v nedělním závodě MS superbiků v Mostě
Toprak Razgatlıoglu na motocyklu BMW v nedělním závodě MS superbiků v Mostě | Foto: Pirelli

Sedmadvacetiletý jezdec BMW ovládl na severu Čech po sobotním úvodním závodu i dnešní sprint a druhý závod, což se mu povedlo i v předchozích dílech v Doningtonu a Misanu.

Mistr světa na Yamaze z roku 2021 a vicemistr světa z minulých dvou let má aktuálně na kontě už deset výher za sebou, v dopoledním sprintu navíc zaznamenal jubilejní padesátý triumf v kariéře.

Přesně po polovině sezony vede Razgatlioglu o 64 bodů před Italem Nicoló Bulegou a o dalších 40 bodů před obhájcem titulu Álvarem Bautistou ze Španělska.

Rodák z Alanye se může stát prvním mistrem světa na BMW v historii šampionátu superbiků, jenž se jezdí od roku 1988.

V doprovodných třídách se bodů také druhý den dočkal jen Ondřej Vostatek, který ve třídě Supersport obsadil dvanáctou pozici. Druhý český jezdec Filip Feigl skončil dvacátý. Vítězství zopakoval suverénní lídr seriálu Adrian Huertas ze Španělska.

V kategorii Supersport 300 byl Filip Novotný od bodované patnáctky vzdálený jen tři desetiny sekundy, dojel na 17. příčce. Daniel Tureček tentokrát cíl neviděl.

Stejně jako včera vyhrál Loris Veneman z Nizozemska, tentokrát to ale byl těsný fotofiniš. Ten doslova o mrknutí oka pokořil lídra šampionátu Iniga Iglesiase ze Španělska.

Závod mistrovství světa superbiků v Mostě:

Sprint: 1. Razgatlioglu (Tur./BMW) 15:20,668, 2. Bulega (It./Ducati) -3,812, 3. A. Lowes (Brit./Kawasaki) -4,251.

Druhý závod: 1. Razgatlioglu 34:04,044, 2. Bulega -3,239, 3. Locatelli (It./Yamaha) -5,462.

Průběžné pořadí: 1. Razgatlioglu 303, 2. Bulega 239, 3. Bautista (Šp./Ducati) 199.

Supersport: 1. Huertas (Šp./Ducati) 30:17,046, …12. Vostatek -29,687, 20. Feigl (oba ČR/Triumph) - 50,772.

Průběžné pořadí: 1. Huertas 236, …24. Vostatek 9.

Supersport 300: 1. Veneman (Niz./Kawasaki) 21:30,780, …17. Novotný -15,839, Tureček (oba ČR/Kawasaki) nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Iglesias (Šp./Kawasaki) 129.