Žádné hájení druhé příčky, Lacko se chce dotáhnout na lídra seriálu Kisse

ČTK ČTK
24. 9. 2021 8:48
Adam Lacko se o víkendu v Le Mans pokusí opět přiblížit a v ideálním případě i předstihnout lídra mistrovství Evropy v závodech tahačů na okruzích Norberta Kisse z Maďarska. Před dvěma týdny v Zolderu si pilot Buggyry připsal premiérovou výhru a snížil odstup od Kisse na 14 bodů.
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Zolderu
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Zolderu | Foto: Buggyra

"Z výkonu a bodů z Zolderu mám radost, na druhou stranu výsledek nepřeceňuji. Každý závod je jiný. Uvidíme, jaké bude počasí, Le Mans je v tomto ohledu nevyzpytatelné," uvedl Lacko, jenž v této sezoně již osmkrát vystoupil na stupně vítězů.

V čele ME je ale od začátku Kiss, který vyhrál šest z jedenácti odjetých závodů. Lacko v Zolderu snížil manko na maďarského pilota o 11 bodů a posunul se z třetího na průběžně druhé místo.

"Cíl je jasný, získat více bodů než soupeři, s takovým záměrem nás ale dorazí do Francie více. Jsem zvědav, jak se předvede Jochen (Hahn), který na Norberta ztrácí přes 60 bodů. Tradičně se ale soustředím v první a poslední řadě sám na sebe. Věřím, že nás čeká hodně zajímavý víkend," řekl Lacko. Poukázal na výsledky šestinásobného šampiona Němce Hahna, kterému se letos příliš nedaří.

Závody v Le Mans budou pro Lacka nezvyklé v tom, že Buggyra nasadí do ME jen jeho vůz. Na slavném okruhu se totiž současně koná i francouzský šampionát tahačů, ve kterém letos startují Téo Calvet a Aliyyah Kolocová a tým se rozhodl dát v jejich případě tomuto seriálu přednost.

"Rozhodnutí bylo docela jednoduché. Oba jsou jezdci Buggyra Academy, Téo vede, Aliyyah je ve hře o třetí místo a celkem bojujeme o tři trofeje. Hlavně pro Téa je vítězství ve Francii mnohem důležitější, než dejme tomu šesté místo v Evropě," uvedl šéf týmu Martin Koloc.

 

Právě se děje

Další zprávy