Lacko se v Zolderu posunul na průběžně druhé místo v ME tahačů

ČTK ČTK
12. 9. 2021 19:26
Automobilový jezdec Adam Lacko se v belgickém Zolderu posunul na průběžně druhé místo v mistrovství Evropy tahačů. Po sobotní první letošní výhře v neděli pilot Buggyry obsadil dvakrát druhé místo a po třech Velkých cenách předstihl Saschu Lenze z Německa. V čele je nadále Maďar Norbert Kiss, Lacko ale snížil svou ztrátu na 14 bodů
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Mostě
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Mostě | Foto: Buggyra

Šestatřicetiletý Lacko zajel v dnešní kvalifikaci třetí čas, ale do hlavního závodu nakonec odstartoval z první řady. Původně nejrychlejší Kiss totiž dostal trest za porušení pravidel v parc fermé ze strany svého týmu a byl sesazen na poslední místo.

Hned po startu se do čela dostal šestinásobný evropský šampion Jochen Hahn z Německa, který si dojel pro první letošní výhru. Lacko byl druhý, Kiss po stíhací jízdě čtvrtý.

"Start z druhého místa dost změnil situaci a samozřejmě jsem toho chtěl využít. Snažil jsem se dostat na první místo, ale Jochen byl trošku rychlejší. Udržel jsem ale druhé místo. Pár soubojů tam bylo, ale byl jsem spokojený," řekl Lacko.

Do druhého handicapového závodu odstartoval ze čtvrté řady, po startu se ale dokázal rychle posouvat vpřed a ve druhém kole byl již druhý za Kissem, kterému se také úvod závěrečné jízdy v Belgii vydařil. Na stupních vítězů nejrychlejší dvojici doplnil druhý pilot Buggyry Téo Calvet z Francie.

Mistrovství Evropy pokračuje čtvrtým dílem za dva týdny v Le Mans.

Mistrovství Evropy tahačů v Zolderu:

3. jízda: 1. J. Hahn (Něm./Iveco) 23:53,034, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -3,076, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,968, …13. Kolocová (ČR/Buggyra) -43,406.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 23:49,729, 2. Lacko -2,822, 3. Calvet (Fr./Buggyra) -16,005, …13. Kolocová -43,111.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 127, 2. Lacko 113, 3. Lenz (Něm./MAN) 109.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy