Woffinden se v červnu těžce zranil, přesto teď slavil titul

Aktualizováno 5. 10. 2013 21:56
O titulu mistra světa na ploché dráze rozhodla až závěrečná Grand Prix Polska v Toruni.
Havárie ve 14. jízdě Grand Prix v Cardiffu byla pro Taie Woffindena a jeho naděje v boji o titul mistra světa téměř osudná. | Video: youtube.com

Toruň - I když se britský plochodrážník Tai Woffinden v červnu vážně zranil na domácí Grand Prix v Cardiffu, dokázal dotáhnout letošní sezonu Grand Prix do vítězného konce.

Rozhodla o tom pátá jízda sobotní večerní Grand Prix Polska v Toruni, kterou 23letý Brit vyhrál a jeho jediný pronásledovatel, domácí Jaroslaw Hampel, tak přišel i o teoretickou šanci ho porazit. Celkově třetí místo si pohlídal Niels Kristian Iversen z Dánska.

Ve finále si pro premiérový triumf dojel Polák Adrian Miedziňski, český zástupce Aleš Dryml zůstal tentokrát bez bodu a celkově v MS obsadil 17. příčku.

Woffindenovi hrála do karet také série zranění jeho soupeřů v boji o titul. Seriál postupně opustili obhájce titulu Chris Holder z Austrálie, dlouhodobý lídr Rus Emil Sajfutdinov a naposledy se před 14 dny zranil polský exmistr světa Tomsaz Gollob.

Vedoucí muž seriálu měl v Cardiffu smůlu ve 14. rozjížďce, kde se dostal do kolize s Nicki Pedersenem a skončil v kotrmelcích v ochranných nafukovacích vacích.

Přesto vítěz květnového závodu v Praze nevynechal jediný díl seriálu a také díky tomu mohou Britové slavit první titul mistra světa od roku 2001. Tehdy triumfoval Mark Loram.

Grand Prix Polska v Toruni, závěrečný závod MS na ploché dráze: 1. Miedziňski (Pol.), 2. Hancock (USA), 3. Hampel (Pol.), 4. Iversen (Dán.), ...16. A. Dryml (ČR) 0.

Konečné pořadí MS (po 12 závodech): 1. Woffinden (Brit.) 151, 2. Hampel 142, 3. Iversen 132, 4. Hancock 129, 5. Pedersen (Dán.) 121, 6. Sajfutdinov (Rus.) 114, ...17. A. Dryml 16, 31. Franc (oba ČR) 2.