VIDEO Schumi sestřelil v Singapuru Vergneho

Sport Sport
24. 9. 2012 14:25
Podívejte se na havárii Michaela Schumachera i odvážný manévr Felipe Massy z Velké ceny Singapuru.
Podívejte se, jak Michael Schumacher narazil svým mercedesem do vozu Jean-Erica Vergneho během VC Singapuru. | Video: youtube.com

Singapur - Michael Schumacher a Felipe Massa, kdysi nerozlučný tým ze stáje Ferrari, se v neděli postaral na Velké ceně Singapuru o možná nejdramatičtější okamžiky závodu.

Michael Schumacher se ovšem předvedl ve výrazně negativním světle. Po havárii Naraina Karthikeyana a následném vyjetí safety caru totiž podcenil prochlazení svých pneumatik a při opětovném odstartování závodu nedokázal v jedné ze zatáček ubrzdit svůj vůz, kterým doslova sestřelil z okruhu Marina Bay Jeana-Erica Vergneho.

"Auto vůbec nechtělo brzdit, ať jsem dělal, co jsem dělal. Musíme ten problém najít, nemohl jsem s tím v tu chvíli nic dělat," hájil se po závodě sedminásobný světový šampion. 

Traťoví komisaři ovšem neměli s někdejším mistrem světa žádné slitování a pro další závod (Suzuka) jej potrestali ztrátou deseti příček na startovním roštu.

Schumacherovi se totiž letos stala podobná nehoda už ve Španělsku, kde trefil Williams Bruna Senny a přišel o pět míst na startu.

Není bez zajímavosti, že Schumacher ze čtrnácti závodů letošní sezony dokončil přesně polovinu.

Jak se v singapurské GP předvedl jeho někdejší kolega z Ferrari Felipe Massa se podívejte zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy