VIDEO Schumi sestřelil v Singapuru Vergneho

Podívejte se na havárii Michaela Schumachera i odvážný manévr Felipe Massy z Velké ceny Singapuru.
Podívejte se, jak Michael Schumacher narazil svým mercedesem do vozu Jean-Erica Vergneho během VC Singapuru. | Video: youtube.com

Singapur - Michael Schumacher a Felipe Massa, kdysi nerozlučný tým ze stáje Ferrari, se v neděli postaral na Velké ceně Singapuru o možná nejdramatičtější okamžiky závodu.

Michael Schumacher se ovšem předvedl ve výrazně negativním světle. Po havárii Naraina Karthikeyana a následném vyjetí safety caru totiž podcenil prochlazení svých pneumatik a při opětovném odstartování závodu nedokázal v jedné ze zatáček ubrzdit svůj vůz, kterým doslova sestřelil z okruhu Marina Bay Jeana-Erica Vergneho.

"Auto vůbec nechtělo brzdit, ať jsem dělal, co jsem dělal. Musíme ten problém najít, nemohl jsem s tím v tu chvíli nic dělat," hájil se po závodě sedminásobný světový šampion. 

Traťoví komisaři ovšem neměli s někdejším mistrem světa žádné slitování a pro další závod (Suzuka) jej potrestali ztrátou deseti příček na startovním roštu.

Schumacherovi se totiž letos stala podobná nehoda už ve Španělsku, kde trefil Williams Bruna Senny a přišel o pět míst na startu.

Není bez zajímavosti, že Schumacher ze čtrnácti závodů letošní sezony dokončil přesně polovinu.

Jak se v singapurské GP předvedl jeho někdejší kolega z Ferrari Felipe Massa se podívejte zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy