VIDEO Projeďte se po Austinu dřív než Vettel a Alonso

Radek Vičík Radek Vičík, Youtube
14. 11. 2012 8:00
Letošní mistr světa může být korunován na novém americkém okruhu
Video: youtube.com

Austin - Projeďte si jedno kolo na okruhu Circuit of the Americas, kde se o víkendu pojede Velká cena USA formule 1. Vaším průvodcem bude testovací pilot Lotusu Jerome d'Ambrosio.

Právě belgický jezdec dostal to privilegium a 21. října jako první pilot "pokřtil" novou trať v texaském Austinu.

Některé její pasáže připomínají už existující tratě, jako například komplexy zatáček Maggotts-Becketts-Chapel ze Silverstone nebo zatáčku číslo osm na Istanbul Parku. Ale najdete zde i něco výjimečného, rychlou první zatáčku do kopce a únikové zóny v amerických národních barvách.

Charakteristika okruhu Circuit of the Americas, který bude dějištěm devatenáctého závodu mistrovství světa formule 1:

Délka okruhu: 5,516 km
Délka závodu: 56 kol = 308,896 km
Počet levých zatáček: 11
Počet pravých zatáček: 9
Počet odjetých Velkých cen: 0
DRS zóny: 1 rovinka

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy