VIDEO Projeďte se po Austinu dřív než Vettel a Alonso

Letošní mistr světa může být korunován na novém americkém okruhu
Video: youtube.com

Austin - Projeďte si jedno kolo na okruhu Circuit of the Americas, kde se o víkendu pojede Velká cena USA formule 1. Vaším průvodcem bude testovací pilot Lotusu Jerome d'Ambrosio.

Právě belgický jezdec dostal to privilegium a 21. října jako první pilot "pokřtil" novou trať v texaském Austinu.

Některé její pasáže připomínají už existující tratě, jako například komplexy zatáček Maggotts-Becketts-Chapel ze Silverstone nebo zatáčku číslo osm na Istanbul Parku. Ale najdete zde i něco výjimečného, rychlou první zatáčku do kopce a únikové zóny v amerických národních barvách.

Charakteristika okruhu Circuit of the Americas, který bude dějištěm devatenáctého závodu mistrovství světa formule 1:

Délka okruhu: 5,516 km
Délka závodu: 56 kol = 308,896 km
Počet levých zatáček: 11
Počet pravých zatáček: 9
Počet odjetých Velkých cen: 0
DRS zóny: 1 rovinka

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy