VIDEO McLaren vstoupil do 50. sezony ve velkém stylu

Radek Vičík Radek Vičík
31. 1. 2013 18:12
Pouze dva týmy se mohou chlubit tím, že ve světovém šampionátu působí minimálně půlku století.
Jenson Button, Sergio Pérez a jejich nová formule byli hlavními hrdiny začátku oslav 50 let McLarenu. | Video: youtube.com

Woking - Pouze dva týmy se mohou chlubit tím, že ve světovém šampionátu formule 1 působí minimálně půlku století. Tím prvním je samozřejmě Ferrari, druhý pak britský McLaren.

V roce 1963 založil Novozélanďan Bruce McLaren stejnojmennou stáj, která od té doby získala dvanáct titulů mistra světa a osm Pohárů konstruktérů. Letos se tuto bilanci pokusí vylepšit Jenson Button a nováček v týmu Sergio Pérez, který nahradil Lewise Hamiltona.

A protože McLaren slaví kulaté výročí, bylo i čtvrteční představení nového monopostu MP4-28 opravdu jedinečné.

Slavná minulost i žhavá současnost

Dříve, než ho Button s Péreze odhalili, přiburácely do centra McLarenu historické vozy připomínající jeho slavnou historii.

Na jednom místě tak byly k vidění McLaren M7A, který opanoval seriál Can-Am, vítězné formule 1 M23 a absolutně dominující MP4/4 z roku 1988 či sportovní F1 GTR, který roku 1995 vyhrál čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans.

Ale pohled všech hostů směřoval pochopitelně především na formuli 1 určenou pro letošní sezonu.

"Na první pohled nevypadá moc změněná, ale věřte mi, že to je hodně jiný vůz. Jsem přesvědčený, že stojíme u nejlepšího McLarenu všech dob," řekl nadšený Button, který podle svých slov dobíjel baterie třeba tím, že si zaběhl maraton.

Pérez se už v McLarenu otrkal, takže na otázku o letošních cílech prohlásil nadšeně: "Chci vyhrát mistrovství světa!"

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zemřel slavný moderátor Larry King

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King, informovala televize CNN. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Další zprávy