Smrt na závodní dráze, zahynuli dva španělští motocyklisté

Sport Sport
Aktualizováno 20. 7. 2015 10:56
Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při hromadné havárii zahynuli dva Španělé.
Podívejte na nešťastnou havárii v závodě MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 v Laguně Seca, při níž zahynuli dvě španělští motocyklisté. | Video: YouTube

Laguna Seca - Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při klání MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 došlo v prvním kole k hromadné havárii, při níž zahynuli dva jezdci.

Španělé Bernat Martinez a Daniel Rivas Fernandez utrpěli při kolizi tak vážná zranění, že oba krátce po převozu do nemocnice zemřeli.

"Nemohu najít slova, abych vyjádřil, jak se teď cítím. Ze všeho nejdřív chci vyjádřit upřímnou soustrast všem blízkým obou jezdců a celé rodině MotoAmerica. Jim patří naše myšlenky a modlitby," řekl šéf MotoAmerica Wayne Rainey.

Trojnásobný mistr světa v kubatuře do 500 ccm je od loňského roku šéfem nového projektu, který s cílem zpopularizovat motocyklové závody v Severní Americe nahradil dosavadní šampionát AMA Superbike. Jeho šampiony se stali budoucí mistři světa Eddie Lawson, Wayne Rainey, Troy Corser, Nicky Hayden či Ben Spies.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy