Smrt na závodní dráze, zahynuli dva španělští motocyklisté

Sport Sport
Aktualizováno 20. 7. 2015 10:56
Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při hromadné havárii zahynuli dva Španělé.
Podívejte na nešťastnou havárii v závodě MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 v Laguně Seca, při níž zahynuli dvě španělští motocyklisté. | Video: YouTube

Laguna Seca - Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při klání MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 došlo v prvním kole k hromadné havárii, při níž zahynuli dva jezdci.

Španělé Bernat Martinez a Daniel Rivas Fernandez utrpěli při kolizi tak vážná zranění, že oba krátce po převozu do nemocnice zemřeli.

"Nemohu najít slova, abych vyjádřil, jak se teď cítím. Ze všeho nejdřív chci vyjádřit upřímnou soustrast všem blízkým obou jezdců a celé rodině MotoAmerica. Jim patří naše myšlenky a modlitby," řekl šéf MotoAmerica Wayne Rainey.

Trojnásobný mistr světa v kubatuře do 500 ccm je od loňského roku šéfem nového projektu, který s cílem zpopularizovat motocyklové závody v Severní Americe nahradil dosavadní šampionát AMA Superbike. Jeho šampiony se stali budoucí mistři světa Eddie Lawson, Wayne Rainey, Troy Corser, Nicky Hayden či Ben Spies.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Policie vyšetřuje úmrtí čtyř lidí nalezených v rodinném domě u Prahy

V rodinném domě v okrese Praha-východ byli nalezeni čtyři mrtví lidé. Policisté zjišťují, zda zemřeli násilnou smrtí. Na místě jsou vyšetřovatelé a znalci, řekla v pondělí odpoledne policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

"Jde o nález čtyř osob bez známek života, v současné době na místě intenzivně pracují středočeští kriminalisté, výjezdová skupina a znalci. Zjišťujeme, zda osoby nezemřely násilnou smrtí," uvedla mluvčí. Více informací zatím neměla k dispozici.

Podle serveru tn.cz se událost stala v obci Měšice, policie to ale nepotvrdila. Schneeweissová pouze uvedla, že jde o obec v Praze-východ. "Zjišťujeme, jak k úmrtí došlo," dodala mluvčí. Více informací zatím neměla k dispozici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy