2. 6. 2008 9:34
Český jezdec chyboval při výjezdu z boxů
Jakub Smrž
Jakub Smrž | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Salt Lake City - Český motocyklový závodník Jakub Smrž má za sebou rozporuplný víkend. Při dalším závodu superbiků v americkém Salt Lake City totiž nejprve v první jízdě dojel na skvělém šestém místě, ovšem v té druhé byl pak diskvalifikován kvůli chybnému vyjetí z boxů.

Pětadvacetiletý jezdec Ducati začal v Utahu dobře a úvodním šestým místem vyrovnal svůj nejlepší letošní  výsledek z nizozemského Assenu. Následně však jeho naděje na zlepšení ve druhé jízdě skončily už po čtvrtém kole. Příčinou bylo chybné vyjetí od mechaniků v době zavřených boxů.

Vítězem obou závodů se pak stal Španěl Carlos Checa jezdící na hondě. Průběžnému pořadí šampionátu ale přesto stále vévodí Australan Troy Bayliss

Výsledky - Salt Lake City:

1. závod: 1. Checa (Šp.) 37:04,991, 2. Corser (Austr.) -2,809, 3. Fabrizio (It.) -6,546, ...6. Smrž (ČR) -17,126.

2. závod: 1. Checa 38:44,105, 2. Neukirchner (Něm.) -3,547, 3. Fabrizio -6,613, ...Smrž diskvalifikován.

Průběžné pořadí MS: 1. Bayliss (Austr.) 194, 2. Checa 166, 3. Neukirchner 144, ...14. Smrž 51.